W piątek, 29 listopada, iBedeker skończył cztery lata. Z tej okazji zaprosiłam Państwa na wspólny spacer, mając nadzieję, że tego wieczoru nie będę sama.

Wielka Aleja spacer

Fot. Kamil Zwięgeła

I nie byłam, za co bardzo Państwu dziękuję. Grupą ponad trzystu osób wędrowaliśmy wzdłuż Wielkiej Alei, dzięki Aleksandrowi Masłowskiemu poznając jej niezwykłe tajemnice. Szczęśliwie pogoda była dla nas łaskawa – było bezwietrznie i nie padało, a liczne lampiony dodawały wycieczce niezwykłego klimatu.

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=6wOHZaAoUWE[/youtube]
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=qg7mBiKWqaw[/youtube]
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=C3EbAB8wXNw[/youtube]

Nie będę ukrywała, że ten spacer był dla mnie ogromną radością, ale i i sporym stresem. Bałam się o Państwa bezpieczeństwo. Fakt, że mieliśmy przy sobie otwarty ogień też nie dodawał mi pewności siebie, chociaż samochodowa gaśnica cały czas była w pogotowiu:) Dziękuję za niezwykłą ostrożność i przestrzeganie zasad bezpieczeństwa – pomimo tłumu i wąskich przejść – nikt nie wchodził na jezdnię, ogień nikomu nie zrobił krzywdy. Jak zwykle wielkie podziękowania dla niezawodnego Szefa Ruchu – Władysława Sudomira. Dziękuję fotografom, którzy udostępnili zdjęcia do publikacji. Słowa podziękowania kieruję do Maćka Kosycarza i tajemniczego miłośnika iBedekera, którzy ufundowali nagrody książkowe, rozlosowane wśród uczestników.

Serdecznie Państwu dziękuję za wspólny spacer, dziękuję za życzenia i wspaniałe upominki (najczęściej fioletowe:)), dziękuję za emaile i smsy. Za rok już piątek urodziny, a ja tymczasem próbuje się otrząsnąć z piątkowych emocji:)

Patronat prasowy nad wydarzeniem – Radio Gdańsk

Radio Gdańsk

Lektura uzupełniająca:

– Wielka Aleja

Śladami średniowiecznych fortyfikacji
Stare Przedmieście
Szlakiem wielokulturowości Gdańska
Szlakiem zabytków techniki cz. I
Dolny Wrzeszcz cz. I
– Śladami Jana Heweliusza (z przewodniczką Ewą Czerwińską)
– Śladami zabytków techniki cz. II
Fort Góry Gradowej (spacer kostiumowy)
Dolny Wrzeszcz cz. II
Dolny Wrzeszcz cz. III
Nowy Port cz. I
 Śladami Jana Heweliusz 2013
Nowy Port cz. II
 Nowy Port cz. III
 Dolina Królewska
– Gdańsk Orunia
 Gdańsk Brzeźno – jesienny spacer po dzielnicy

 Wywiad w Aleksandrem Masłowskim