Konkurs Sopockie Perły nabiera rozpędu. Już czwarty raz zaprasza sopockich przedsiębiorców do współzawodnictwa i… zabawy.

Myśląc o Sopocie warto pamiętać, że urokliwe położenie to za mało, aby znaleźć się w gronie najatrakcyjniejszych miejscowości w Polsce. Potrzebny jest jeszcze tzw. duch, czyli klimat tworzony przez ludzi – mieszkańców i przedsiębiorców. Ci drudzy stoją za bogatą ofertą noclegową, kulinarną, społeczną, sportową czy kulturalną miasta i do nich Sopocka Organizacja Turystyczna (SOT), we współpracy z Miastem Sopot, kieruje konkurs Sopockie Perły.

Dla kogo Sopocka Perła?

Do konkursu mogą się zgłosić przedsiębiorcy prowadzący działalność w Sopocie w zakresie szeroko rozumianej turystyki. Zgłaszając swój udział w konkursie należy wybrać jedną z pięciu kategorii:

  • CSR w turystyce – za działania w nurcie społecznej odpowiedzialności biznesu,
  • Gościnność – za najbardziej jakościową i kompleksową ofertę noclegową w Sopocie,
  • Kulinaria – za najbardziej oryginalną ofertę kulinarną,
  • Wydarzenie – za najlepszy sopocki event,
  • Debiut – za sukces działalności rozpoczętej w Sopocie w danym roku konkursowym.

Zgłoszenia są przyjmowane do 19 października 2022 r.

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY

Kto zdecyduje o przyznaniu Perły Sopotu?

W pierwszej turze zgłoszenia oceniane są przez Sopocką Organizację Turystyczną, a tym najwyżej ocenionym przyjrzy się Kapituła Konkursowa w składzie: Prezydent Miasta Sopotu, Przewodniczący Komisji Turystyki i Uzdrowiska Rady Miasta Sopotu, Prezes Pomorskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej, Prezes Sopockiej Organizacji Turystycznej, Wiceprezes Sopockiej Organizacji Turystycznej oraz eksperci tematyczni w poszczególnych kategoriach konkursowych.

Czy warto wziąć udział w konkursie?

Konkurs to nie tylko współzawodnictwo, ale także wspaniała okazja do spotkania, zabawy i wymiany doświadczeń osób pracujących w branży. Na zwycięzców w danych kategoriach czekają nagrody w kwocie 5 tys. zł, przyznawane do wykorzystania na działania promocyjne. Zwieńczeniem konkursu jest Gala rozdania nagród, która odbędzie się 8.12.2022. A jak bywa na Gali? Zachęcam do lektury:

Gdzie jest lepiej niż w Sopocie?

Patronem honorowym Sopockich Pereł jest Izba Gospodarcza Hotelarstwa Polskiego – głos polskiego biznesu hotelowego i gastronomicznego w kontaktach z administracją państwową w kraju i na arenie międzynarodowej, Marszałek Województwa Pomorskiego oraz Polska Organizacja Turystyczna.