W niedzielę, 13 listopada, szlakiem gdańskich zabytków techniki wędrowała grupa miłośników Gdańska. Mroźna pogoda nie przeszkodziła wziąć udziału w spacerze ponad stu osiemdziesięciu zapaleńcom.

Było naprawdę zimno. Ciekawy temat spaceru spowodował jednak, że na Targu Maślanym, w miejscu startu wycieczki wiodącej szlakiem gdańskich zabytków techniki, stawili się sprawdzeni już Przyjaciele iBedekerowych spacerów i Aleksandra Masłowskiego oraz spore grono kolejnych miłośników Gdańska.
Wśród tych ostatnich byli inżynierowie i technicy sanitarni z gdańskiego oddziału Polskiego Zrzeszenia Inżynierów i Techników Sanitarnych, którzy ufundowali gdańszczanom tę niezwykłą wycieczkę w przeszłość.
Trasa spaceru wiodła od wspomnianego Targu Maślanego, przez ulicę Toruńską, Chmielną i Wyspę Spichrzów, a zakończyła się na Ołowiance.

Oto fragmenty narracji Aleksandra Masłowskiego:

https://www.youtube.com/watch?v=ykd4Nr2fUNc

https://www.youtube.com/watch?v=68W1tDKJYKU

http://www.youtube.com/watch?v=J-iCslCKRMM

Zapraszam do obejrzenia galerii zdjęć ze spaceru, a osoby chętne po pokazania swoich fotografii, proszę o kontakt emailowy – [email protected].

Relacja ze spaceru na blogu Henryka Jursza

W imieniu Aleksandra Masłowskiego i swoim serdecznie dziękuję wszystkim uczestnikom za tak liczne przybycie. To dla nas jasny sygnał, że takie inicjatywy są potrzebne.

iBedekerowy spacer śladami wielokulturowości

Dziękuję zaprzyjaźnionemu z iBedekerem sklepowi z pamiątkami Szafa Gdańska za ufundowanie kolejnej nagrody książkowej, przeznaczonej do rozlosowania wśród uczestników.

Firmy, instytucje i osoby prywatne zapraszamy do sponsorowania spacerów po Trójmieście – wdzięczność mieszkańców jest nieoceniona;)

Galeria zdjęć Mirka Kowalskiego:

Galeria zdjęć Marty Krzyżowskiej:

Galeria zdjęć Marty Antoniny Łobockiej:

Galeria zdjęć Jakuba Dzięgielewskiego:

Galeria zdjęć Robert Krygiera:

Galeria zdjęć Stanisława Barańskiego – LINK

Fot. Krzysztof Osadczuk