Dolina Królewska była bohaterką kolejnej wędrówki gdańszczan z przewodnikiem. Bezpłatny dla mieszkańców spacer prowadził licencjonowany przewodnik Aleksander Masłowski.

Dolina Królewska - spacer

Fot. Sambor Trojanowski

Bardzo Państwu dziękuję. Dziękuję za tak liczne przybycie pomimo wyjątkowo plażowej pogody. Było nas od 240 do 300 osób – jak zwykle liczba uczestników była płynna – taka to specyfika iBedekerowych spacerów po Gdańsku. Palące słońce utrudniało nam wędrówkę w górę Potoku Królewskiego, ale jak sądzę szczególnie dało się we znaki przewodnikowi – dziękuję Aleks, że nie zbiegłeś w trakcie  spaceru:)

Tradycyjnie wśród uczestników były rozlosowane nagrody. Wielkie podziękowania dla ofiarodawców książek, które wiem, że trafiły w dobre ręce:) Nagrody podarowali: Henryk Jursz, Miasto Gdańsk i Fundacja Gdańska.

pztisNa wysokości zadania tradycyjnie już stanął Władysław Sudomir, który czuwał nad naszym bezpieczeństwem, a mogliśmy wyraźnie słyszeć przewodnika dzięki „nosicielowi megafonu”, którym dzisiaj był Maciej Maciejewski. Dziękuję Wam Panowie:)

Spacer by się nie odbył, gdyby nie życzliwość Polskiego Zrzeszenia Inżynierów i Techników Sanitarnych oddział w Gdańsku. Bardzo dziękuję sponsorowi:)

iBedekerowe spacery z Aleksandrem Masłowskim:

Śladami średniowiecznych fortyfikacji
Stare Przedmieście
Szlakiem wielokulturowości Gdańska
Szlakiem zabytków techniki cz. I
Dolny Wrzeszcz cz. I
– Śladami Jana Heweliusza (z przewodniczką Ewą Czerwińską)
– Śladami zabytków techniki cz. II
Fort Góry Gradowej (spacer kostiumowy)
Dolny Wrzeszcz cz. II
Dolny Wrzeszcz cz. III
Nowy Port cz. I
 Śladami Jana Heweliusz 2013
Nowy Port cz. II
 Nowy Port cz. III

Patronat medialny:
Radio Gdańsk

Galeria zdjęć Roberta Krygiera:

Dolina Królewska w archiwach: