Czas na iBedeker…

„Iść za marzeniem i znowu iść za marzeniem, i tak zawsze aż do końca” – te słowa Josepha Conrada zachęciły mnie do podjęcia próby stworzenia w sieci miejsca, które bez ograniczeń umożliwiłoby mi realizowanie mojej wielkiej pasji – zapisywania toczącej się na moich oczach historii Gdańska, Sopotu i Gdyni. Wiedza miejskiego przewodnika turystycznego i żyłka dziennikarska potrzebowały jednak dodatkowego wsparcia, a ono… nadeszło. Nadeszło przede wszystkim ze strony mojego męża, orędownika dziennikarstwa obywatelskiego oraz pomocy unijnej w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki 2007-2013 – Dojrzały Przedsiębiorca.

Projekt iBedeker.pl jest dedykowany turystom, organizatorom wycieczek, pilotom i przewodnikom turystycznym, ale nade wszystko miłośnikom Gdańska, Sopotu i Gdyni. Znajdziecie tu Państwo relacje z niszowych wydarzeń kulturalnych, związanych z popularyzowaniem wiedzy o wspomnianych miastach; multimedialną reklamę przewodników turystycznych, umożliwiającą organizatorom wycieczek dokonanie właściwego wyboru; propozycje spacerów po okolicy oraz opisy ciekawych miejsc, zabytków i budowli (czasami kontrowersyjnych). Dzięki aplikacji NaGo (Na Gorąco) będę się z Państwem na bieżąco dzieliła mniej lub bardziej istotnymi informacjami – zaskakującymi, bulwersującymi, nieraz śmiesznymi, które napotkam na swojej drodze. Podejmę też próbę zaszczepienia małych dzieci miłością do hanzeatyckiego miasta, sąsiadującej z nim Perły Bałtyku oraz do „miasta z morza i marzeń”, a pomoże mi w tym siedmioletnia córeczka.

Pierwszy krok postawiłam – uruchomiłam projekt, do którego współtworzenia zapraszam miłośników naszej wspólnej małej ojczyzny. Z nieukrywaną radością sygnalizuję, że już dzisiaj, w dniu premiery serwisu, mam towarzystwo wielkich entuzjastów zarażania ludzi miłością, miłością do… miejsca. Dziękując im za to, zapraszam Państwa na strony iBedekera, z dnia na dzień, co obiecuję, bogatszego.

Ewa Kowalska

Gdańsk, 29 listopada 2009 r.

Moja szuflada, czyli teksty powstałe przed narodzinami iBedekera

Po pierwszym roku działalności:

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=bSYk-4Sq6-M[/youtube]