NaszeMiasto/Gdańsk, 10 stycznia 2015 r.

Nasze Miasto

W ramach projektu „Gdańska Akademia Przedszkolaków” wystartował cykl Młody Przewodnik/Młoda Przewodniczka po Gdańsku.
– Już kilka lat temu, podczas prowadzonego wraz z Instytutem Kultury Miejskiej projektu edukacyjnego „Miniatury”, skierowanego do uczniów gdańskich szkół, zauważyłam, że dzieci i młodzież nie wiedzą o swoim mieście prawie nic! – opowiada Ewa Kowalska, pomysłodawczyni cyklu, na co dzień znana gdańszczanom jako autorka bloga Ibedeker.pl. – I już wtedy postanowiłam uruchomić samodzielne warsztaty, podczas których dzieci uczyłyby się podstawowej wiedzy o historii i kulturze Gdańska.

Ewa Kowalska natrafiła na swojej drodze na Andrzeja Stelmasiewicza – prezesa Zarządu Fundacji Wspólnota Gdańska, który zgodził się zrealizować jej projekt. Warto dodać, że wspólnota Gdańska realizuje też inny projekt edukacyjno-kulturalny „Gdańskie Lwiątka”.
Całość tekstu – www.naszemiastogdansk.pl

Dziennik Bałtycki, 29 listopada 2014 r.

piąte urodziny iBedekera

Całość do przeczytania na serwisie Dziennika Bałtyckiego.

iSMARTPEOPLE, marzec 2014 r.

Ewa KowalskaTa historia zaczyna się jak wszystko co najważniejsze w życiu – od spotkania z drugim człowiekiem. Od takiego spotkania, podczas którego masz olśnienie, że oto właśnie ta nowo poznana osoba jest Ci bliska, tak jak byście się znali lata całe. Tak właśnie było z moim spotkaniem z Ewą. Spotkałyśmy się w wirtualnym wymiarze. A później już regularnie w realu. Nasze wspólne odkrywane pasje to na pewno: ludzie, historia, Gdańsk, kultura i wiele, wiele innych tematów. Zapraszam do rozmowy o ważnych wyborach, „iskrzeniu” między ludźmi, które tworzy nową wartość, a także rozpoznawaniu swojej drogi życiowej, pasji czy szukaniu i znajdowaniu ludzi z którymi można zbudować coś nowego i wartościowego. To historia o powstaniu realnej społeczności ludzi, których łączy wspólna pasja i wirtualne kontakty. Oto rozmowa z Ewą Kowalską, autorką serwisu iBedeker, w którym złowiła w swoje sieci całe morze ludzi.

Monika Bogdanowicz: Ewo, jesteś kobietą wielu pasji i talentów ale ja widzę Ciebie przede wszystkim jako społecznika. Dzięki Internetowi i serwisom społecznościowym zbudowałaś społeczność ludzi zainteresowanych Gdańskiem i jego historią. Aktywizujesz ludzi do działania, pokazując jak wiele tematów można wypełnić wartościową treścią ale i też konkretnym efektywnym działaniem. Bardzo mi to imponuje i pomyślałam, że od tego mogłybyśmy zacząć naszą rozmowę i oczywiście nie mogę nie spytać Cię jak to się robi? Jak buduje się realne społeczności dzięki nowym mediom?

Całość do przeczytania na blogu www.ismartpeople.pl

Radio Gdańsk, 3 grudnia 2013 r.

iBedekerowe spacery

Tłumy na wycieczkach historycznych po Gdańsku. Organizowane przez autorkę bloga iBedeker.pl Ewę Kowalską i prowadzone przez przewodnika Aleksandra Masłowskiego spacery po mieście są fenomenem. Przyciągają każdorazowo po 300 osób. Ostatnio zorganizowana przechadzka Wielką Aleją była szczególna. Jak nigdy odbywała się po zmroku. To były czwarte urodziny iBedekera, chociaż same wycieczki organizowane są od dwóch lat.

Całość do przeczytania na Radio Gdańsk

22 października 2013 r. w Dworze Artusa w Gdańsku

Zrzut ekranu 2013-10-31 o 16.55.07

Całość do przeczytania i film do obejrzenia – www.iBedeker.pl

 

Natalia Hatalska: Jakim blogerem chcesz być, jak dorośniesz? 18 października 2013 r.

Wielu blogerów zastanawia się dziś, jak być popularnym lub wpływowym blogerem (wbrew pozorom jedno i drugie to nie to samo). Trudno mi mówić o popularności – bo ta zależna jest od wielu bardzo różnych czynników. Jeszcze trudniej o wpływowości – bo tak naprawdę każdy z blogerów ma wpływ na zupełnie różne grupy odbiorców i zupełnie różne zachowania. W prezentacji podaję przykład Maffashion, Kominka i Ewy Kowalskiej z iBedekera (chyba jedna z najbardziej nagradzanych blogerek w Polsce, w dodatku niezwykle prestiżowymi nagrodami przyznawanymi przez Prezydenta Miasta Gdańsk i Radę Miasta). Można założyć, że Maffashion ma największy wpływ, jeśli chodzi o decyzje zakupowe dotyczące ubrań, kosmetyków etc., Kominek wpływa na sposób myślenia, a Ewa Kowalska, która prowadzi bloga miejskiego na to, co dzieje się w Gdańsku. Oprócz tego Maffashion i Kominek w większości przypadków wpływają na samego konsumenta, Ewa Kowalska – raczej na tzw. decydentów (piszę raczej, bo z wpływowością nigdy nie jest tak, że w 100% dotyczy tylko jednej grupy, jednego sposobu zachowania etc.).

iBedeker

 

 

Ciąg dalszy na blogu Natalii Hatalskiej

 

TVP 1 – 28 sierpnia 2013 r.

Ewa jest przykładem tego, że życie zaczyna się dopiero po 50. Gdańszczanka od urodzenia, w wieku 53 lat została laureatką konkursu Dojrzały Przedsiębiorca i zaczęła swoją pasję przekuwać w biznes.
Mimo, że z wykształcenia jest inżynierem z zamiłowania jest dziennikarzem obywatelskim. Dzięki konkursowi, który organizował Powiatowy Urząd Pracy znalazła dofinansowanie na rozpoczęcie własnej działalności. Otworzyła portal internetowy, który jest żywą kroniką jej miasta.

Film do obejrzenia na: vod.tvp.pl

Ewa Kowalska

Dolce vita – lipiec 2013 r.

Ewa KowalskaZ Ewą Kowalską, założycielką portalu regionalnego iBedeker, jednego z najpopularniejszych trójmiejskich serwisów, rozmawia Aleksandra Sobocińska.Skąd pomysł na iBedekera?

Od kiedy portal istnieje i jakie są jego cele?

Od 2006 jestem dziennikarką obywatelską. Początkowo publikowałam treści na ogólnopolskim portalu wiadomosci24.pl, potem lokalnym mmtrojmiasto.pl, aż wreszcie odezwała się we mnie – jakże ludzka – potrzeba posiadania czegoś własnego, ot, choćby rodzaju pamiętnika pisanego w sieci.

Pod koniec listopada 2009 r. otrzymałam dofinansowanie unijne z projektu Dojrzały Przedsiębiorca i tak narodził się iBedeker. A gdybym nie dostała dofinansowania? Też bym założyła bloga, ale na pewno byłby skromniejszy w formie – w tej chwili iBedeker to raczej serwis internetowy, a nie blog.

Pozwolę sobie zacytować profesora Czachorowskiego: „dla mnie dziennikarstwo obywatelskie jest formą aktywizującego kształcenia ustawicznego, sposobem aktywnej turystyki i poznawania świata, sposobem porządkowania i utrwalania własnej wiedzy. Jest formą upowszechniania wiedzy i bezpłatnego udostępniania innym”.

czytaj więcej: Kobieta sukcesu: Ewa Kowalska

Kurier Oliwski – czerwiec 2013 r.

Stowarzyszenie Stara Oliwa zgłosiło panią Ewę do tej nagrody i jak się okazało wysokie jury podzieliło naszą opinię.

nagroda Opitza - Gdańsk

iBedeker nagrodzony – Panorama TVP Gdańsk, 25 maja 2013 r.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=OBOgYDma-ug[/youtube]

Ewa Kowalska, blogerka, miłośniczka Gdańska

Ewa Kowalska w Radio Gdańsk
– Zdaję sobie sprawę, że promocja kosztuje i w Londynie o Gdańsku nie usłyszymy, dlatego ja niedopłatnie promuję to miasto – tak o swojej działalności mówi Ewa Kowalska, blogerka i wielbicielka Grodu nad Motławą.

słuchaj w Radio Gdańsk

Ewa Kowalska laureatką nagrody im. Opitza

Zrzut ekranu 2013-05-27 o 17.45.05Ewa Kowalska, m.in. założycielka portalu internetowego iBedeker, została laureatką nagrody im. Martina Opitza za 2012 rok. Nagroda przyznawana jest osobom, które upowszechniają wiedzę o twórcach i kulturze Gdańska. Filia Gdańskiej WiMBP przy ul. Mariackiej w Gdańsku.

czytaj więcej: www.gdansk.pl

Nagroda im. Martina Opitza za fioletowy iBedeker

Ewa Kowalska iBedekerW sobotę, 25 maja, z okazji Święta Miasta Gdańska, z rąk prezydenta Pawła Adamowicza odebrałam nagrodę im. Martina Opitza. Jest to Nagroda Miasta Gdańska za Promocję Kultury Miasta Gdańska.

relacja filmowa: www.iBedeker.pl

Radio Gdańsk – 22 maja 2013 r. – Blogerka Ewa Kowalska z nagrodą za promocję kultury w Gdańsku

Nagroda Marcina OpitzaBlogerka została nagrodzona za promocję kultury Gdańska. Ewa Kowalska, prowadząca iBedeker dostanie Nagrodę Miasta Gdańska im. Marcina Opitza.
Kapituła po przeanalizowaniu zgłoszonych siedemnastu kandydatur nominowała cztery osoby – naszego redakcyjnego kolegę Konrada Mielnika, Jarosława Zalesińskiego, Michała Juszczakiewicza i Ewę Kowalską, która ostatecznie otrzyma nagrodę w wysokości 7 tys. złotych.

czytaj więcej: www.radiogdansk.pl

sopot.naszemiasto.p – 12 maja 2013 r. – spacer po Monte Cassino

Spacer po Sopocie. iBedeker zorganizował w niedzielę spacer po ul. Bohaterów Monte Cassino

naszemiasto.plNa dawnym sopockim targowisku, który dziś jest po prostu placem przed kościołem św. Jerzego, rozpoczął się w niedzielę iBedekerowy spacer. Mimo iż weekendowa pogoda nie rozpieszczała, to w spotkaniu wzięło udział ok. 300 osób. Było sporo stałych bywalców, ale przeważały osoby, które po raz pierwszy udały się na przechadzkę z iBedekerem.

czytaj więcej: www.sopot.naszemiasto.pl

Bursztynowy Kompas dla iBedekera

Podczas 16. Gdańskich Targów Turystycznych, w konkursie na najlepszą promocję Województwa Pomorskiego 2012 r. (w kategorii publikacje), iBedeker otrzymał Bursztynowy Kompas.

Bursztynowy KompasOrganizatorem konkursu była Rada Programowa Gdańskich Targów Turystycznych, a jego celem wyłonienie oraz nagrodzenie najlepszej inwestycji, wydarzenia roku, imprezy, publikacji, gadżetu promującego turystykę oraz innowacyjnego rozwiązania w turystyce w Województwie Pomorskim w roku 2012.

Kandydaturę iBedekera zgłosiła do konkursu Gdańska Organizacja Turystyczna – już sam ten fakt był dla mnie ogromnym wyróżnieniem i spełnieniem, toteż do prezentacji iBedekera podczas posiedzenia Rady Programowej podeszłam ze spokojem, zwłaszcza, że wybór tego najlepszego produktu był w moim pojęciu oczywisty – „Rowerowe inspiracje”, wydane przez Pomorską Regionalną Organizację Turystyczną (pomorskie.travel).

czytaj więcej: www.ibedeker.pl

 

Dziennik Bałtycki – 18 października 2012 r. – Blog to hobby, ale i sposób na życie

Blogi muszą być pisane z pasją, bo inaczej nie zainteresują innych. A chodzi o to, żeby zainteresowały jak najwięcej osób. Bo blogerzy i blogerki są próżni, jak sami przyznają. Nie piszą do szuflady, jak „niespełnieni poeci”. Piszą, bo chcą być czytani. Dla niektórych osób prowadzenie bloga stało się nawet sposobem na życie. Potwierdzają to trzy blogerki, które mają setki, a czasem nawet tysiące wiernych czytelników i czytelniczek.

Bedeker, czyli przewodnik internetowy

Jest kobietą po 50-tce. Ma wyższe wykształcenie – jest absolwentką Politechniki Gdańskiej, ale niemal całe życie poświęciła wychowaniu dzieci i prowadzeniu domu. W którymś momencie pełnienie jedynie obowiązków pani domu przestało ją satysfakcjonować, więc, zanim założyła bloga iBedeker.pl, przez sześć lat była dziennikarką obywatelską.

Za darmo pisywała teksty do społecznościowych portali. Podejmowała tematy lokalne, często związane z historią. W pewnym momencie postanowiła pójść jednak dalej.

– Przed kilkoma laty wzięłam udział w projekcie Powiatowego Urzędu Pracy „Dojrzały Przedsiębiorca”. Wygrałam konkurs, otrzymałam dofinansowanie unijne i założyłam działalność gospodarczą. Założyłam bloga, który przez wielu raczej jest postrzegany jako serwis informacyjny – przyznaje Ewa Kowalska i dodaje, że jest rozbudowany właśnie dzięki temu, że dostała pieniądze na założenie go.

iBedeker.pl to blog prowadzony głównie z myślą o mieszkańcach Trójmiasta, turystach i przewodnikach turystycznych. Można tu znaleźć m.in. zapowiedzi i relacje z wydarzeń społeczno-kulturalnych, które się odbywają w Gdańsku, Sopocie i Gdyni. Są tu też historie i ciekawostki dotyczące zabytkowych budynków i miejsc, a także informacje praktyczne związane z branżą turystyczną.

Na blogu swoje teksty opublikowało już ponad 50 innych autorów, głównie pasjonatów.

– Mam około 600 wejść dziennie, co na tak niszowy blog jak mój uważam za bardzo dobry wynik. Spory ruch odnotowywałam w czasie budowy stadionu piłkarskiego, kiedy prowadziłam jego pamiętnik. Wtedy zdarzały się dni, że odwiedzało moją stronę nawet kilka tysięcy osób – przyznaje pani Ewa.

ciąg dalszy pod załączonym linkiem…

Blog – pasja i sposób na zarabianie. Historia trzech blogerek

Dzień Dobry TVN – 19 sierpnia 2012 r.

Eurokorzyści to wspólna akcja Telewizji TVN i Ministerstwa Rozwoju Regionalnego. […]  W studiu Dzień Dobry Wakacje gościliśmy jedną z bohaterek reportażu – Panią Ewę Kowalską, która założyła portal dla milośników Trójmiasta i od roku organizuje spacery dla tych, którzy chcą się dowiedzieć czegoś więcej o Gdańsku – rozmowa.

 

Rozmowa w programie Dzień Dobry TVN

Blogowanie – sposób na życie i biznes – 4Biznes czerwiec/lipiec 2012

Przez pięć lat byłam bardzo aktywną dziennikarką obywatelską. Pierwsze kropki stawiałam na ogólnopolskim portalu społecznościowym www.wiadomosci24.pl. Na własny sposób promowałam na nim gdańskie wybrzeże, ale kiedy tylko powstał lokalny portal www.mmtrojmiasto.pl, serce kazało mi przenieść się na tzw. własne podwórko.

www.4Biznes.eu

Jak powstawał stadion, nowy symbol Gdańska – Dziennik Bałtycki 30 czerwca 2012 r.

Jako tak zwana dziennikarka obywatelska pojechałam w kwietniu 2008 r. do Letnicy, aby zrobić materiał o rozpoczęciu budowy stadionu. W miejscu, gdzie dzisiaj stoi PGE Arena, były wówczas jeszcze ogródki działkowe. W zasadzie nic tam się nie działo…

 

An Interview with Ewa Kowalska, a Gdansk City Guide

Heading to Gdansk to see this month’s football? Check out our interview with Polish city guide and award-winning blogger Ewa Kowalska and find out how to spend your time in the city.

What do you think about Gdansk’s preparations for the European Football Championship 2012? Have there been any new additions worth visiting?
Festively-decorated Gdansk is ready and waiting for the guests! Along the main roads of the city, you can see colourful banners and flags of all the countries taking part in the championship. For the football fans of course, the most important sight is the “Amber” stadium, which opened last summer. There is also a new airport terminal, new hotels, and the infrastructure has been generally improved a lot. Since the beginning of June, we’ve also had new water tram connections to Westerplatte and the National Sailing Centre.

www.qype.com

DANZIG TIPPS – Interview mit der polnischen City Bloggerin Ewa Kowalska

Bist Du diesen Monat bei der Europameisterschaft in Danzig mit dabei?
Dann kann dir das Interview mit der polnischen City Bloggerin Ewa Kowalska helfen, um die besten Plätze der Stadt kennen zu lernen.

Was kannst du über die Europameisterschafts Vorbereitungen in Danzig sagen? Gibt es diesbezüglich neue, sehenswerte Locations?
Das festlich geschmückte Danzig erwartet bereits seine Gäste. Entlang der Hauptstraßen sind farbenfrohe Banner und Flaggen aller Teilnehmer zu sehen. Für alle Fußball Fans ist jedoch das im letzten Jahr eröffnete “Amber” Stadion ein Muss. Ebenfalls gibt es einen neuen Flughafen Terminal, neue Hotels und die Infrastruktur hat sich insgesamt deutlich verbessert.

Seit Anfang Juni haben wir auch neue Wasser-Verbindungen zur Westerplatte und dem nationalen Segel Center.

www.qype.com

Kobiecy pomysł na biznes: portal turystyczny – Bankier.pl – 16 czerwca 2012 r.

Właścicielka iBedeker podkreśla, że jej czytelnikami są nie tylko turyści, ale przede wszystkim mieszkańcy i miłośnicy Trójmiasta. Zarówno ci mieszkający na miejscu, jak i rozsiani po całym świecie. Czytelnicy jej bloga pochodzą ze 118 krajów, głównie Niemiec, Wielkiej Brytanii, Stanów Zjednoczonych, Irlandii, Francji i krajów skandynawskich.

 

Bloga doceniają jednak nie tylko czytelnicy, ale również specjaliści z branży. iBedeker jest finalistą ogólnopolskiego konkursu onet.pl – Blog Roku 2010 i zwycięzcą konkursu organizowanego przez Miasto Gdańsk i portal trojmiasto.pl – Blog of Gdańsk 2011.

Bankier.pl

Matka Polka na stadionie – Dziennik Bałtycki – 8 czerwca 2012 r.

– Nie czepiam się, nie poluję na afery, tylko po prostu relacjonuję to, co widzę. Nie jestem dziennikarką śledczą. Życzliwie patrzę na ludzi. Jeśli robotnik albo inżynier zdjął kask, bo mu było gorąco, nie rzucałam się na niego z aparatem jak paparazzi na celebrytę, bo nie chciałam, żeby miał kłopoty z powodu nieprzestrzegania przepisów BHP. Ale gdy na budowę stadionu przyszedł z wizyta premier i nie włożył kasku, napisałam na blogu: Taka cenna głowa powinna być chroniona.

iBedeker w plenerowej redakcji Miasta Gdańsk

W sobotę 26 maja na przedprożu Instytutu Kultury Miejskiej przy ul. Długi Targ 39/40) zagościła redakcja Miasta Gdańsk w plenerze.
Miałam wielką przyjemność być jej gościem i rozmawiać z Martą Szadowiak. Dziękuje Ci Marto:)

 

Wywiad na przedprożu:)

Wystawa poświęcona budowie PGE Arena w Dworze Artusa – MMTrojmiasto.pl – 25 maja 2012 r.

Ewa Kowalska, dziś autorka bloga iBedeker.pl, kiedyś blogerka na portalu mmtrojmiasto.pl, była na placu budowy od samego początku, czyli od 2 kwietnia 2008 roku. Stadionowi poświęciła 172 tygodnie pracy, wykonała ponad 15 000 zdjęć. Kilkadziesiąt najlepszych, dokumentujących pracę zwykłych robotników i inżynierów, możemy oglądać w pomieszczeniach Dworu Artusa do 30 września 2012 roku.

O wystawie portal MMTrojmiasto.pl

Stadion od początku – Dziennik Bałtycki 24 maja 2012 r.

Ewa Kowalska robienie zdjęć wspomina jako fantastyczny okres.
– Poznałam nieprawdopodobną liczbę ludzi. Zaczęło się od miejscowych, drobnych, ale sympatycznych pijaczków, ukrywających się w zaroślach byłych działek i pań z pieskami, później przyszedł czas robotników ziemnych, zbrojarzy, betoniarzy, inżynierów, kierowców, saperów, prezesów, elektryków, asystentek, stażystów – mogłabym długo tak wyliczać. Było to cudowne doświadczenie, dzięki któremu nabrałam ogromnego szacunku dla pracy budowlańców – podkreśla.

Gdańsk: Wystawa zdjęć Ewy Kowalskiej

Wystawa fotografii prezentujących historię budowy gdańskiego stadionu. – Gazeta Wyborcza 23 maja 2012 r.

Przez ponad trzy lata w niemal każdą środę mieszkanka Gdańska Ewa Kowalska utrwalała na zdjęciach postępy w budowie stadionu PGE Arena.

Powstało 15 tys. fotografii. Kilkadziesiąt z nich będzie można zobaczyć na wystawie w gdańskim Dworze Artusa.
Ekspozycja nosić będzie tytuł „Pamiętnik budowy stadionu trudem ludzi pisany”. Otwarta zostanie w czwartek, a oglądać ją będzie można do 30 września.

Gazeta Wyborcza o wystawie

 

Ewa Kowalska nominowana do tytułu Gdańszczanin Roku 2011 – Gazeta Wyborcza. Trójmiasto – 10 maja 2012 r.

Zanim Ewa Kowalska zajęła się pisaniem o mieście, dużo wody upłynęło w Wiśle. Gdańszczanka z urodzenia, skończyła studia w Instytucie Hydrotechniki na Politechnice Gdańskiej.

 

 O nominacji do tytułu Gdańszczanin Roku 2011

Kandydaci do tytułu Gdańszczanin Roku

 

Radio Gdańsk – Włodek Raszkiewicz o iBedeker:)

Fenomen Ewy Kowalskiej…
[…]Materiałem była wycieczka organizowana przez Ewę Kowalską – założycielkę portalu www.ibedeker.pl To dopiero jest fenomen. Jedna kobieta potrafiła założyć i utrzymać portal internetowy dla miłośników Trójmiasta. Skupia wokół tej idei sporą grupkę pasjonatów takich jak ona sama. Piszą artykuły do ibedekera przewodnicy i znawcy historii tacy jak Aleksander Masłowski, którego nazywam chodzącą encyklopedią zaułków i zakamarków, ale też pisują hobbyści, poszukiwacze ciekawych historii. Portal co najważniejsze tętni życiem, co jakiś czas zapraszając wszystkich chętnych na wycieczki po mieście. I ja też w minioną niedzielę byłem na wycieczce z ibedekerem. Zwiedzaliśmy Górę Gradową. Organizatorzy w strojach z epoki, reszta „po cywilu”. Tłum 200-u osób najlepiej świadczy o fenomenie zjawiska, jakim jest Ewa Kowalska.

Więcej…  (do odsłuchania pod tekstem Włodka Raszkiewicza)

 

 

 

Gdańszczanie jak turyści poznają swoje miasto – Dziennik Bałtycki, 4 listopada 2011 r.

Mieszkańcy Gdańska są ciekawi historii miasta. Widać to podczas bezpłatnych wycieczek, które organizuje Ewa Kowalska, właścicielka bloga iBedeker.pl

Więcej niż zwykły przewodnik po Gdańsku – Herold, listopad 2011 r.

Więcej niż przewodnik, bo iBedeker.pl to strona o charakterze portalowym, aktualizowana codziennie, graficznie spójna, technologicznie zaawansowana i multimedialna – tekstom i fotografiom towarzyszą filmy.

Portalowy wizerunek iBedekera uzupełniają reklamy. Imponuje szerokość tematyki obecnej na blogu. Obok relacji z wystawy czy wieczoru autorskiego można tu znaleźć opisy ciekawych obiektów w Trójmieście. […]
iBedeker to strona, która pozwoli czytelnikowi odnaleźć w Gdańsku smaczki i perełki, o jakich inne media nie piszą prawie wcale.

 

iBedeker.pl najlepszym blogiem – Dziennik Bałtycki, 19 października 2011 r.

iBedeker.pl, blog pisany przez Ewę Kowalską, wygrał w konkursie „Blog of Gdańsk”. O tytuł najlepszego bloga o Gdańsku lub prowadzonego przez gdańszczanina rywalizowało w sumie aż 38 blogów.

 

 

 


Po Blog Forum 2011: ibedeker.pl – najlepszy blog

Alternatywny przewodnik po Trójmieście – pełen historycznych smaczków, ale i lokalnych newsów – zwyciężył w konkursie na najlepszy blog z Gdańska i o Gdańsku

– Blog ibedeker.pl pokazuje, że jego autorka świetnie potrafi bawić się klockami historii, a przy tym robi to tak, że jej blog jest uniwersalny, a więc interesujący dla wielu odbiorców – dodaje Kurasiński. – Bo największym błędem blogerów jest nadmierne skupienie na sobie, nic tylko „ja, ja, ja”, którego nikt poza autorem nie chce czytać.

Więcej na www.trojmiasto.gazeta.pl

 

Blog Forum Gdańsk 2011 pokazało, że w blogach siła – MMTrójmiasto.pl

Zagrożenia i zalety blogosfery, cele i przyszłość, a także jak zarobić na blogach. To wszystko i wiele więcej na Blog Forum Gdańsk 2011. Niezwykle udanym.

Więcej na www.mmtrojmiasto.pl

 

Znamy najlepszy blog z Gdańska – Trójmiasto.pl

– Blogosfera się profesjonalizuje, a jej autorzy stają się ekspertami w swoich dziedzinach – mówiła Natalia Hatalska, specjalistka od sieciowego marketingu i blogerka. – Internauci bardzo często szukają konkretnych informacji właśnie na blogach, choć często mylą je z portalami internetowymi.

Więcej na www.trojmiasto.pl

 

Zemsta Fahrenheita – Artur Górski

 

W przybliżaniu mi gdańskich realiów niezwykle zasłużył się portal Ewy Kowalskiej – iBedeker. To z iBedekera dowiedziałem się między innymi, że wielki gdański astronom Jan Heweliusz był także… wydawcą. Ciekawe, czy wydałby mi „Zemstę Fahrenheita”, gdyby prowadził do dziś jakąś oficynę. Być może.

Autor książki „Zemsta Fahrenheita” – Artur Górski

 

Blogowanie jak dokumentowanie życia Dziennik Bałtycki – 31 sierpnia 2011 r.

Z Ewą Kowalską, autorką bloga iBedeker.pl, rozmawia Daria Jankiewicz.

 

Ewa Kowalska: Blogerka z powołania – MMTrójmiasto – 29 sierpnia 2011 r.

Pasja do blogowania
– Moja pasja do dziennikarstwa obywatelskiego zrodziła się sama z siebie. Mam potrzebę informowania o tym, co ciekawego znajduje się w Trójmieście – mówi.

Z czasem wszystko potoczyło się lawinowo. Założyła prywatny blog iBedeker.pl, który wciąż zyskuje nowych fanów. O kim mowa? Oczywiście o Ewie Kowalskiej.

Stało się o niej głośno, gdy przez dziewięćdziesiąt tygodni, co tydzień, relacjonowała postępy na budowie stadionu piłkarskiego w Gdańsku. Wszyscy podziwiali jej chęć i zapał do tego, że regularnie opisywała to, co dzieje się w Letnicy. Zarazem stała się najlepiej poinformowaną osobą w Trójmieście. Dziś, z informacji zamieszczanych na jej blogu, korzystają zarówno turyści jak i organizatorzy wycieczek. Skąd bierze pomysły?
Więcej na www.mmtrojmiasto.pl 

 

Zakochała się w stadionie – Dziennik Bałtycki 28 lipca 2011 r.

Z Ewą Kowalską, blogerką, która przez ponad trzy lata prowadziła Pamiętnik Budowy Stadionu PGE Arena, rozmawia Daria Jankiewicz.

 

Blog Roku 2010 – konkurs onet.pl

17 lutego 2011 r. w Warszawie ogłoszono wyniki konkursu na Blog Roku 2010. iBedeker otrzymał nominację w kategorii „Moje zainteresowania i pasje”. 

Nagrodę główną przyznano blogowi Zapiski z Granitowego Miasta

 

 

 

ALBUM POLSKI REKOMENDUJE: Bedeker trójmiejski

Bedeker to popularna nazwa przewodników turystycznych. Nazwa, która została utworzona od nazwiska Karla Baedeckera.

Dlaczego przypominamy dziś nazwisko Karla?
Trafiliśmy podczas naszych internetowych wojaży na stronę www.ibedeker.pl I okazało się, że mamy do czynienia z autentycznym bedekerem Tyle, że dotyczącym Gdańska. Strona zachwyca przejrzystym układem, znakomitymi zdjęciami i równie znakomitymi tekstami.

Autorką większości tekstów i zdjęć jest Ewa Kowalska – gdańszczanianka i pasjonatka dziennikarstwa obywatelskiego. Pani Ewa znana jest ze znakomitych artykułów, publikowanych na społecznościowych serwisach. Teraz stworzyła własny portal.
Kibicujemy. Będziemy zaglądać do tego serwisu, bo jest po co.

iBedeker.pl to strona dla miłośników Trójmiasta

Poszła za marzeniem

Portal o Trójmieście. Tak jednym zdaniem można opisać iBedeker.pl. To jednak za mało. Na tych stronach czuć pasję i miłość do Gdańska, Sopotu i Gdyni.
– Projekt jest dedykowany turystom, organizatorom wycieczek, pilotom i przewodnikom turystycznym, ale nade wszystko miłośnikom Gdańska, Sopotu i Gdyni – mówi Ewa Kowalska, dziennikarka obywatelska, przewodnik z Gdańska. – Relacje z niszowych wydarzeń kulturalnych, propozycje spacerów po okolicy oraz opisy ciekawych miejsc, zabytków i budowli to tylko niektóre z tematów poruszanych na stronie.
Znajdzie się także coś dla najmłodszych i kibiców piłkarskich.

Piłkarskie środy

Na stronie co środę zamieszczane są krótkie filmy i zdjęcia z budowy stadionu w Letnicy. Ewa Kowalska od początku śledzi poczynania ekip robotników. Jest także przewodnik dla dzieci. W tę rolę wcieliła się siedmioletnia Julka Kowalska.
– To próba zaszczepienia najmłodszym miłości do hanzeatyckiego miasta, sąsiadującej z nim Perły Bałtyku oraz do „miasta z morza i marzeń” – dodaje Ewa Kowalska.
Serwis iBedeker.pl jest kontynuacją dotychczasowej działalności gdańszczanki. Jak sama mówi, przygodę z dziennikarstwem obywatelskim zaczęła od wiadomosci24.pl . Później aktywnie włączyła się w tworzenie portalu MM Trójmiasto, gdzie od początku jego istnienia prowadzi pamiętnik budowy stadionu piłkarskiego w Gdańsku.[…]

Echo Miasta Trójmiasto/17 grudnia 2009 r.

Ewa i Mirosław Kowalscy uruchomili serwis o Trójmieście

Dziennikarka obywatelska Ewa Kowalska uruchomiła serwis iBedeker.pl poświęcony Trójmiastu. Jest on adresowany do turystów, organizatorów i pilotów wycieczek, przewodników turystycznych.

– Jestem licencjonowanym przewodnikiem po Gdańsku, Gdyni i Sopocie. Zauważyłam, że reklama przewodników i pilotów wycieczek w Internecie jest dość banalna. Sprowadza się do podania imienia, nazwiska i kontaktu. Chcę stworzyć miejsce im dedykowane, które będzie jednocześnie bazą dla organizatorów wycieczek, biur podróży i indywidualnych turystów – mówi Ewa Kowalska, która na razie sama tworzy serwis Bedeker.pl. Przy jego budowaniu pomagał jej mąż Mirosław Kowalski, który w przeszłości odpowiadał za Internet w Grupie Wydawniczej Polskapresse, a później w Mediach Regionalnych.

Serwis iBedeker.pl uzyskał dofinansowanie Unii Europejskiej w ramach projektu ”Dojrzały Przedsiębiorca”. Przez pierwsze pół roku serwis ma się utrzymywać z wsparcia unijnego. Ewa Kowalska liczy, że później będzie zarabiał na reklamach zlecanych przez klientów z branży turystycznej. Znajdują się w nim m.in. relacje z wydarzeń kulturalnych w Trójmieście, propozycje spacerów po okolicy, opisy zabytków.

Serwis został zrobiony na bazie WordPressa, a za szatę graficzną odpowiada Laura Kłopotowska, absolwentka Wydziału Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.

(KOZ) – Presserwis

Wystartował iBedeker.pl Ewy Kowalskiej

Ewa Kowalska, gdańszczanka, dziennikarka obywatelska, użytkowniczka MM-ki „poszła na swoje” i założyła własny serwis internetowy – iBedeker.pl

Serwis iBedeker jest kontynuacją dotychczasowej działalności Ewy Kowalskiej, jaką prowadziła do tej pory. Jak sama mówi, swoją przygodę z dziennikarstwem obywatelskim zaczęła od serwisu wiadomosci24.pl, później aktywnie włączyła się w tworzenie portalu MM Trójmiasto, gdzie od początku jego istnienia prowadzi pamiętnik budowy stadionu piłkarskiego w Gdańsku, w którym publikuje wideo, zdjęcia oraz opis zmian jakie na budowie nastąpiły w ciągu ostatniego tygodnia…

Bedeker Trójmiejski dla 11.pl

Wielu internautów zastanawia się kim jest Ewa Kowalska, która dokumentuje postęp prac w Letnicy?
E.K: – Jestem osobą dorosłą, po pięćdziesiątce. Mogę o sobie powiedzieć – kura domowa XXI wieku. Nie jestem aktywna zawodowo, ale udzielam się społecznie. Prywatnie jestem mamą czwórki dzieci. Z zawodu jestem inżynierem sanitarnym, którym byłam przez dziewięć miesięcy swojego życia. Przez resztę czasu prowadziłam własną działalność gospodarczą. W ostatnim czasie ponownie wróciłam do prowadzenia własnej firmy, której nazwę część internautów już poznała – ibedeker.pl. Oprócz tego jestem licencjonowanym przewodnikiem turystycznym, pasjonatką Gdańska. Swojej wiedzy nie wykorzystuję w celach zarobkowych, a służy mi ona jako pomoc dla mojej największej pasji – pisania.