Z wykształcenia filolożka polska i gedanistka, z pasji i świadomego wyboru licencjonowana przewodniczka po Gdańsku, Gdyni i Sopocie.

Agnieszka Nowakowska


Od urodzenia niezmiennie i bezgranicznie zakochana w Trójmieście, od 11 lat oprowadzam gości indywidualnych i zorganizowane grupy po zakamarkach nadmotławskiego grodu, sopockiego kurortu i mojej rodzinnej Gdyni.

W trosce o najwyższą jakość świadczonych usług harmonogram wycieczek dostosowuję do oczekiwań odbiorców, proponuję nietypowe ujęcia tematów i oryginalne pomysły tras, w czasie których historia łączy się z obyczajowością, architektura i malarstwo przeplatają z literaturą i kinematografią, a wszystko okraszam szczyptą anegdot.
Pomysłów na wycieczki jest tak wiele, jak wielu jest turystów. Wszystko kwestia kreatywności – dlatego zapraszam serdecznie do zwiedzania Trójmiasta ze mną w roli przewodnika, ponieważ żaden bedeker nie zastąpi kontaktu z żywym człowiekiem.
W trakcie spacerów i przejazdów gwarantuję rzetelną wiedzę, interesujący sposób przekazu, niezapomniane wrażenia i przewodnickie smaczki.
Świadczę usługi w języku polskim i angielskim.

Goście z Tajwanu


Prowadzę działalność gospodarczą i wystawiam faktury vat. Płatność przez terminal w ramach akcji Polska bezgotówkowa lub przelewem po wykonaniu usługi.


Doświadczenie pedagogiczne i lata spędzone „pod tablicą” wykorzystuję w trakcie prelekcji i autorskich wykładów o patronach szkół, historii dzielnic, tematycznych, których przygotowanie w formie prezentacji multimedialnych dostarcza mi sporo satysfakcji i należy do ulubionych form edukacji pozaszkolnej.


Posiadam licencje na oprowadzanie m.in. po obiektach Europejskiego Centrum Solidarności i MIIWŚ oraz wszystkich oddziałach trójmiejskich instytucji muzealnych – poczytuję to jako misję i przywilej.
Drogi Gościu, Miły Turysto – do zobaczenia na ścieżkach Trójmiasta.


Zachęcam do kontaktu telefonicznego +48 501-726-518,
mailowego [email protected],
lub przez stronę – aganowa.pl, na której podpowiadam pomysły programowe, narracje tematyczne oraz inspiruję blogiem Moje Trójmiejsca.

Teksty edukacyjne Agnieszki NowakowskiejKLIK