Wielka Aleja była bohaterką pierwszego w tym sezonie iBedekerowego spaceru z przewodnikiem, zorganizowanego dla mieszkańców Gdańska, Sopotu i Gdyni.

Wielka Aleja - spacer

Kapryśna pogoda nie przeszkodziła grupie ponad dwustu pięćdziesięciu osób wziąć udział w spacerze wzdłuż Wielkiej Alei, której tajemnice odkrywał przed nami Aleksander Masłowski. Początek wędrówki naznaczył ulewny deszcz, po chwili zza chmur wyszło słońce, ale natura zadecydowała, że zakończeniu spaceru również musi towarzyszyć deszcz. Przygotowani na wybryki pogody spacerowicze dotrwali jednak do końca i nikt nie sprawiał wrażenia niezadowolonego:)

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=dT0Ofg3bEjk[/youtube]

cdn…

Dziękuję Państwu za tę wspólną wędrówkę w przeszłość, dziękuję Tobie Aleksandrze za jak zwykle fascynującą narrację, dziękuję Tajemniczemu Fundatorowi, dzięki któremu spacer mógł się odbyć. Jestem też wdzięczna Radiu Gdańsk za promocję wydarzenia na antenie, dzięki czemu w spacerze wzięły udział osoby, które ani o Aleksandrze, ani o iBedekerze nigdy wcześniej nie słyszały (są takie!:)). Serdeczne podziękowania dla Miasta Gdańsk, które ufundowało cześć nagród książkowych, rozlosowanych wśród uczestników.

Jak zwykle bardzo mi pomógł mój mąż Mirek (fotograf), córka Gosia (kamerzystka) oraz Julka (Marysia podczas losowania). I oczywiście Władek Sudomir, który nie tylko pilnował porządku, ale też dzielnie dzierżył w dłoni fioletową torebkę i zbierał wizytówki do losowania:)

Dziękuję:)!

Relacja ze spotkania autorstwa Joanny Bieluń

Lektura uzupełniająca:

Wielka Aleja zabytkiem jest

 

Zapraszam do obejrzenia galerii zdjęć ze spaceru

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=_IQ6Jd6X-5s[/youtube]

Radio Gdańsk

iBedekerowe spacery z Aleksandrem Masłowskim:

Śladami średniowiecznych fortyfikacji
Stare Przedmieście
Szlakiem wielokulturowości Gdańska
Szlakiem zabytków techniki cz. I
Dolny Wrzeszcz cz. I
– Śladami Jana Heweliusza (z przewodniczką Ewą Czerwińską)
– Śladami zabytków techniki cz. II
Fort Góry Gradowej (spacer kostiumowy)
Dolny Wrzeszcz cz. II
Dolny Wrzeszcz cz. III
Nowy Port cz. I
 Śladami Jana Heweliusz 2013
Nowy Port cz. II
 Nowy Port cz. III
 Dolina Królewska
– Gdańsk Orunia
 Gdańsk Brzeźno – jesienny spacer po dzielnicy

Urodzinowy spacer wzdłuż Wielkiej Alei