Muzeum Miasta Gdyni zaprasza na promocję książki „Gdynia Zachód z przeszłości w przyszłość”.

muzeum miasta gdynia

„Gdynia Zachód z przeszłości w przyszłość” pod redakcją profesora Tadeusza Stegnera wydane przez KOSYCARZ FOTO PRESS / KFP. To wyjątkowe wydawnictwo, bo do tej pory zachodnie dzielnice Gdyni i wsie na zachód od miasta nie doczekały się tak kompleksowego opracowania.

Książka prezentuje historię tych dzielnic na przestrzeni dziejów, począwszy od pierwszych śladów osadnictwa na tym obszarze, po czasy współczesne. Autorzy spenetrowali archiwa państwowe: w Warszawie, Gdańsku, Bydgoszczy i Toruniu, dotarli do archiwaliów kościelnych, wykorzystali zbiory prywatne, zebrali relacje wśród mieszkańców tych terenów, korzystali z drukowanych zbiorów dokumentów, głównie niemieckich, oraz ze współczesnej dokumentacji i prasy.

Autorzy wspierali się również dość obszerną literaturą przedmiotu dotyczącą Pomorza i na podstawie zachowanych materiałów, głównie dotyczących spraw własnościowych, odtworzyli obraz dziejów Gdyni Zachód na tyle dokładnie, na ile było to możliwe. Publikacja została wzbogacona relacjami i zdjęciami mieszkańców opisywanych terenów.

Treść zapowiedzi pochodzi z komunikatu prasowego.

To eleganckie wydanie: 342 strony, ilustracje, oprawa płócienna, obwoluta. Książkę będzie można nabyć w cenie promocyjnej 50 zł. wyłącznie na spotkaniu promocyjnym lub u wydawcy.

Tytuł: Promocja książki „Gdynia Zachód z przeszłości w przyszłość”
Lokalizacja: Muzeum Miasta Gdyni, ul. Zawiszy Czarnego 1
Godzina rozpoczęcia: 17:00
Data: 2014-05-15