Wyższa Szkoła Bankowa w Gdańsku, iBedeker i licencjonowany przewodnik Aleksander Masłowski zapraszają na bezpłatny dla mieszkańców Gdańska, Gdyni i Sopotu – spacer po Gdańsku Oruni i Starych Szkotach.

WSB

RELACJA z wydarzenia – czytaj

W ramach iBedekerowych spacerów po Gdańsku, zwiedziliśmy już między innymi Główne Miasto, Stare Przedmieście, Wrzeszcz, czy Nowy Port. Po dwóch latach wspólnych wędrówek, przyszedł czas na jedną z najpiękniejszych, a niestety zapomnianą część Gdańska – Orunię i Stare Szkoty. Spacer, który poprowadzi Aleksander Masłowski, będzie możliwy dzięki finansowemu wsparciu Wyższej Szkoły Bankowej w Gdańsku – jednej z najstarszych niepaństwowych uczelni na Pomorzu.

Wędrówka rozpocznie się przy ul. Gościnnej, w pobliżu rzymskokatolickiego kościoła św. Jana Bosko, pierwotnie ewangelickiej świątyni pod wezwaniem św. Jerzego. Uliczkami Oruni przewodnik poprowadzi grupę w kierunku Starych Szkotów, w okolice kościoła pw. św. Ignacego Loyoli, przy ul. Brzegi 49, nie zapominając, o zajrzeniu po drodze do Parku Oruńskiego.

Oprócz barwnej narracji przewodnika, uczestnicy spaceru jak zwykle mogą się spodziewać ciekawych nagród – rozlosowane będą książki i artystyczne pamiątki z Gdańska.

iBedekerowe spacery z Aleksandrem Masłowskim:

Śladami średniowiecznych fortyfikacji
Stare Przedmieście
Szlakiem wielokulturowości Gdańska
Szlakiem zabytków techniki cz. I
Dolny Wrzeszcz cz. I
– Śladami Jana Heweliusza (z przewodniczką Ewą Czerwińską)
– Śladami zabytków techniki cz. II
Fort Góry Gradowej (spacer kostiumowy)
Dolny Wrzeszcz cz. II
Dolny Wrzeszcz cz. III
Nowy Port cz. I
 Śladami Jana Heweliusz 2013
Nowy Port cz. II
 Nowy Port cz. III
 Dolina Królewska

Patronat medialny nad spacerem objęło Radio Gdańsk.

 

 

radio gdańsk

 

 

Tytuł: iBedekerowy spacer po Gdańsku Oruni i Starych Szkotach
Lokalizacja: ul. Gościnna, Gdańsk, Polska
Godzina rozpoczęcia: 13:00
Data: 2013-08-18
Godzina zakończenia: 15:00