iBedeker, Spółka Gdańskie Inwestycje Komunalne, Aleksander Masłowski, Krzysztof Kucharski i Garnison Danzig zapraszają na iBedekerowy, wiosenny spacer po Gdańsku. Bohaterem wędrówki będzie Park Kulturowy Fortyfikacji Miejskich Twierdza Gdańsk.

Piękna pogoda, do zobaczenia o godz. 13.00 pod dworcem PKS 🙂

………………………

Szanowni Państwo, otwieramy nowy sezon iBedekerowych spacerów po Gdańsku (liczę, że również po Sopocie i Gdyni). Zaczynamy z tzw. górnej półki – od Twierdzy Gdańsk, zwanej potocznie Grodziskiem.

Spacer odbędzie się dzięki finansowaniu spółki miejskiej Gdańskie Inwestycje Komunalne, której kolor loga doskonale wpisuje się iBedekerowe przedsięwzięcie, a ogromny zasięg działania wspaniale współgra z wielkością Twierdzy Gdańsk.
Ten pierwszy, wiosenny spacer będzie wyjątkowy. W roli cicerone oprócz Aleksandra Masłowskiego wystąpi Krzysztof Kucharski, na co dzień przewodnik po Kwartale Grodzisko. Obaj przewodnicy wystąpią w kostiumach w początku XIX wieku.
Partnerem wydarzenia będą członkowie grupy rekonstrukcyjnej Garnison Gdańsk, którzy już zapowiadają pewną niespodziankę.

Niezawodny sklep z pamiątkami Szafa Gdańska przekazał do wylosowania wśród uczestników wycieczki książkę „Fortyfikacje Gdańska”, wydanej przez Nadbałtyckie Centrum Kultury, a napisanej pod redakcją Grzegorza Bukala.

Sklep z pamiątkami „Miasto Neptuna” przy ul. Wartka 4 w Gdańsku, którego otwarcie nastąpi już 1 maja, ufundował dwie drewniane szkatułki (o wymiarach 21x14x8 i 18x11x7) z motywem starego Gdańska oraz figurkę gdańskiego aniołka.

Tradycyjnie proszę o przygotowanie wizytówek lub karteczek z imieniem i nazwiskiem (do losowania nagród).
Jeżeli kolejne firmy, sklepy czy instytucje przekażą upominki dla uczestników, natychmiast o tym poinformuję;)

Również tradycyjnie bardzo proszę o wyrażenie chęci uczestnictwa w spacerze przez wpisanie komentarza pod tekstem. Chcemy się odpowiednio przygotować do spaceru również pod względem nagłośnienia. Jeśli zbierze się nas spora grupa, wystąpimy w towarzystwie sprzętu zwanego zestawem pielgrzymkowym;)

Spotykamy się przy wejściu do dworca PKS, przy ul. 3-go Maja, 25 marca o godz. 13.00. Zaczynamy jak zwykle punktualnie;)

Uwaga, w przypadku opadów atmosferycznych lub huraganowego wiatru spacer zostanie przełożony na inny termin. W przypadku takiej konieczności poinformuję o tym w tym tekście w niedzielę 25 marca do godziny 11.

Niedzielne spacery iBedekerowe:

Wzdłuż średniowiecznych fortyfikacji Gdańska
Stare Przedmieście
Wielokulturowość Gdańska 
Szlakiem Gdańskich zabytków techniki
Dolny Wrzeszcz cz. I
Śladami Jana Heweliusza

Ależ się cieszę na myśl o kolejnym spotkaniu z Państwem – Ewa Kowalska

Tytuł: iBedekerowy spacer po Gdańsku – Twierdza Gdańsk
Lokalizacja: Dworzec PKS, ul. 3-go Maja, Gdańsk
Godzina rozpoczęcia: 13:00
Data: 2012-03-25