Miasto Gdańsk i Gazeta Trójmiasto są organizatorami dorocznego plebiscytu, w którym wybierany jest Gdańszczanin Roku – osoba, w szczególny sposób zasłużona (w poprzednim roku) dla Miasta. W gronie dziesięciorga tegorocznych kandydatów, znalazłam się również ja – autorka bloga promującego Gdańsk, Gdynię i Sopot.

www.trojmiasto.gazeta.pl

– Gratuluję pani Kowalska, gratuluję – usłyszałam w słuchawce głos Michała Z. – uczestnika iBedekerowych wycieczek po Gdańsku. Jako, że głos należał do znanego kawalarza, oczywiście nie dałam się „wkręcić”, i nie uwierzyłam w moją nominację w plebiscycie.

Ale jednak zajrzałam na facebooka – wszak to najlepsze źródło informacji wszelkich. Cisza. Nikt nie wspominał o konkursie. Znaczy żart – pomyślałam i ochoczo poderwałam kolejne kartony przygotowane do przeprowadzki. Góra dół, góra dól, góra dół – śmigałam po schodach, kiedy ponownie odezwał się telefon. Tym razem usłyszałam głos znacznie bardziej poważnej osoby (z całym szacunkiem do Ciebie Michale:)). A więc to prawda! Szok! Szok i ogromna, ogromna radość:)

– Ewuniu – widzę, że masz szerokie plecy – każdy możliwy konkurs, to nominacja… nie zdziwię się, jak nawet w wyborach do miss ziemi kaszubskiej się pojawisz – sam bym pierwszy glosował! – chwilę później przeczytałam na wspomnianym facebooku.
A wystartuję Jakubie, wystartuję, jak tylko ogłoszą wybory miss ziemi kaszubskiej – trzeciego wieku:)

Rzeczywiście, zostałam nominowana do tego zaszczytnego tytułu. Dziękuję serdecznie tajemniczej Kapitule, która sprawiła mi tak wielką niespodziankę. Towarzystwo pozostałych Kandydatów jest ogromnie nobilitujące, a więc zaszczyt dla mnie – blogerki – tym większy.

Nominacja nie byłaby możliwa, gdyby nie wspaniali ludzie skupieni wokół iBedekera. Wielkie podziękowania dla uczestników Gdańskich Miniatur (współorganizowanych z Instytutem Kultury Miejskiej) i iBedekerowych spacerów po mieście. Wędrówki tej klasy zawdzięczam współpracy z licencjonowanymi przewodnikami: Ewą Czerwińską i Aleksandrem Masłowskim oraz przewodnikiem po forcie Góry Gradowej Krzysztofem Kucharskim.

Jeśli Państwo – Czytelnicy iBedekera – uważacie, że jestem warta tytułu Gdańszczanin Roku – oddajcie proszę na mnie głos w sondzie zorganizowanej przez Gazetę – www.trojmiasto.gazeta.pl:)

Głosowanie na Gdańszczanina Roku (sonda pod zdjęciem statuetki)