Dla wszystkich, którzy w tegoroczny, wyjątkowo długi weekend majowy odwiedzą wystawę „Energia, Niebo i Słońce” przygotowaliśmy zajęcia specjalne – „THE BEST of Hewelianum”. Na pokazach zaprezentujemy najbardziej widowiskowe i najchętniej wybierane tematy z bogatej oferty edukacyjnej Centrum Hewelianum.

Komunikat Centrum Hewelianum:

W dniach 1 i 3 maja wystawa „Energia, Niebo i Słońce” będzie zamknięta, dlatego wyjątkowy program na majówkę „THE BEST of Hewelianum” zaczniemy już w poniedziałek 30 kwietnia. Zajęcia edukacyjne na co dzień dostępne są jedynie dla grup zorganizowanych, po wcześniejszej rezerwacji terminu. Podczas majówki najbardziej popularne spośród nich zaprezentujemy także szerszej publiczności, czyli indywidualnym gościom Centrum Hewelianum. Zapraszamy wszystkich tych, którzy na ten wyjątkowo długi weekend poszukują naukowych wrażeń.

2 maja 2012:

„Ciśnienie wywołuje poruszenie” w godzinach: 12:00 i 13:00.
W czasie interaktywnych zajęć zostanie zaprezentowana seria doświadczeń, w których dominujące znaczenie będą miały powietrze oraz ciśnienie. Jak imploduje puszka, co się dzieje z balonem na łożu z gwoździ oraz jak zareagują piankowe cukierki na próżnię?

4 maja 2012:

„Cztery pory roku” w godzinach: 12:00 i 13:00.
W czasie zajęć wykorzystamy interaktywną prezentację i przeprowadzimy pokaz, które pomogą odpowiedzieć na pytania: Dlaczego po dniu przychodzi noc? Skąd biorą się pory roku? Jaka jest różnica między ruchem obiegowy i obrotowym planet?

5 maja 2012:

„Naukowy wir” w godzinach: 11:00, 12:00, 13:00 i 14:00.
Zaprezentujemy najciekawsze eksperymenty i doświadczenia. Pokażemy jak stworzyć domowym sposobem chmurę w butelce? Jak wykorzystać kosz na bieliznę do budowy dymnej armaty? Jak obliczyć odległość do błyskawicy i czy można zagrać na kieliszkach?

6 maja 2012:

„Chemia na co dzień” w godzinach: 11:00, 12:00, 13:00 i 14:00.
Proste i bezpieczne doświadczenia chemiczne, czyli to co Państwo lubią najbardziej. W czasie warsztatów dowiemy się dlaczego rośnie ciasto w piekarniku? Jak najszybciej nadmuchać balonik? Co kryje się w kolorowych mazakach?

Wstęp na pokazy w ramach biletu na wystawę „Energia Niebo i Słońce” (bilety w cenie 5/6/8 zł).