Kolejna grupa dzieci wzięła udział w spacerze organizowanym przez Gdańską Organizację Turystyczną, który tradycyjnie prowadziłam w duecie z Wojtkiem Krakusem.

Lipcowy spacer śladami gdańskich lwów wiódł trasą czerwcowego spaceru.
Po spotkaniu pod ozdobioną wizerunkami lwów Bramą Wyżynną i rozwiązaniu rebusu, ruszyliśmy zgodnie ze wskazówkami znalezionymi na chodniku. Ostatnim punktem wędrówki była figurka Heweliona Biznesmena, przycupniętego pod Wielkim Młynem, ale zanim do niego dotarliśmy, mieliśmy całkiem sporo zadań do wykonania. Jakich? To najlepiej zobrazują zdjęcia.

Ku naszej radości, aktywne były nie tylko dzieci. Rodzice, opiekunowie, babcie i dziadkowie przypomnieli sobie „szczenięce lata” i znakomicie wpisali się w zabawowy charakter edukacyjnego spaceru, za co serdecznie dziękujemy – Bartek Barski z Gdańskiej Organizacji Turystycznej, Wojtek Krakus i ja – Ewa Kowalska.

Kolejny spacer dla rodzin z dziećmi w wieku 5-9 lat, odbędzie się 8 sierpnia. Ze względu na trwający Jarmark św. Dominika, trasa spaceru ominie ulice zastawione stoiskami, a nasza wędrówka zatytułowana „Śladami gdańskich lwów i ich przyjaciół” obejmie ukwiecone tereny na obrzeżach Głównego Miasta. Tradycyjnie będziemy liczyli na zaangażowanie rodziców:)


Zapisy na spacer rozpoczną się w poniedziałek 26 lipca na stronie www.visitgdansk.com