Po półtorarocznej przerwie wróciliśmy do spacerów (dla dzieci) „Śladami gdańskich lwów”. Tęskniliśmy!

Spacery „Śladami gdańskich lwów” już od kilku lat organizuje Gdańska Organizacja Turystyczna, która mnie (dzień dobry – Ewa Kowalska:)) oraz Wojtka Krakusa zaprosiła do współpracy. Oboje w gdańskich przedszkolach realizujemy projekt Młody Przewodnik/Młoda Przewodniczka po Gdańsku i doskonale się czujemy z dziećmi. Głównym organizatorem wydarzenia jest Bartek Barski (GOT), ja piszę scenariusze, a Wojtek Krakus wciela się w lwa Arco, który… uciekł z gdańskiego ZOO. Głównym bohaterem spacerów jest figurka gdańskiego lwa Heweliona.

Pierwszy po covidowych zawirowaniach spacer odbył się w niedzielę 27 czerwca. Powędrowaliśmy od Bramy Wyżynnej, przy której przywitał nas Hewelion Aktor, do Wielkiego Młyna z przykucniętym przy nim Hewelionem Biznesmenem. Po drodze odkrywaliśmy wizerunki gdańskich lwów, ale także rozmawialiśmy o mieście nad Motławą. Tradycyjnie dzieci miały do rozwiązania zadania, z którymi wspaniale sobie (dzięki współpracy z opiekunami) poradziły. Do proponowanych przez nas zabaw fantastycznie włączyła się większość rodziców, za co bardzo, bardzo dziękujemy:)
Mamy nadzieję, że dzieci dobrze się bawiły (a przy okazji uczyły):)

Z każdego spaceru z dziećmi korzystamy również my z Wojtkiem. Nigdy nam nie przyszło do głowy, że wybuchające kule zdobiące Wielką Zbrojownię, przypominają… cząstki wirusa SARS-CoV-2! Wspaniałe!:)

Zapraszam do obejrzenia zdjęć ze spaceru.

Zapraszamy Państwa na kolejne spacery, zapisy odbywają się za pośrednictwem platformy Visit Gdansk. I tu prośba – spotkania cieszą się naprawdę ogromnym zainteresowaniem, a liczba uczestniczących dzieci jest ograniczona. Dlatego bardzo prosimy o odwołanie rezerwacji, jeśli Państwa uczestnictwo w spacerze jest (mimo zapisania się) niemożliwe. Dzięki temu skorzystają te dzieci, dla których pierwotnie zabrakło miejsca.

Śladami gdańskich lwów