Centrum Nauki EXPERYMENT zaprasza na otwarty wykład „Gdynia – starsza niż się wydaje”. To kolejne spotkanie cyklu dla Trochę Starszych Odkrywców.

Komunikat prasowy:

Spotkanie wypadające kilka dni przed 88. urodzinami miasta poprowadzi Piotr Kalka z Fundacji Ochrony i Promocji Zabytków Pomorza „Pro turris”. Wykład pozwoli poznać niezwykle ciekawe informacje dotyczące archeologii oraz historię terenów, na których obecnie znajduje się nasze miasto i jego okolice.

Gdynia jest miastem młodym i nowoczesnym, ale tradycje osadnictwa sięgają tu kilku tysięcy lat. Uczestnicy wydarzenia poznają fascynujące i nieznane aspekty znanych i ogólnie dostępnych lokalizacji. Wiczlino, Witomino, Oksywie, Wielki Kack, Wzgórze Św. Maksymiliana czy centrum Gdyni to miejsca, w których odkryto wiele pozostałości dawnego osadnictwa i kultury. Wykład da możliwość spojrzenia na Gdynię i jej okolice z innej, historycznej perspektywy. Od najstarszych śladów osadnictwa, poprzez epokę brązu, aż po wczesne średniowiecze – prowadzący zabierze słuchaczy w historyczną podróż po świecie archeologicznych ciekawostek. Piotr Kalka opowie o różnych kulturach, które zamieszkiwały gdyńskie tereny i o artefaktach, które po sobie pozostawiły.

Liczba miejsc ograniczona, na sali jest 150 siedzeń, ale organizatorzy przewidują miejsca stojące. Mogą w nim wziąć udział osoby powyżej 15 roku życia, wstęp jest wolny. 

Tytuł: „Gdynia – starsza niż się wydaje” – wykład w Centrum Nauki EXPERYMENT
Lokalizacja: Sala Morska Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego, al. Zwycięstwa 96/98, Gdynia
Godzina rozpoczęcia: 16:00
Data: 2014-02-08