Galeria handlowa Manhattan razem z AIESEC zapraszają na Global Village. Aby dowiedzieć się, jakie tradycyjne stroje noszą Meksykanie i co jest największym przysmakiem w Brazylii, trzeba przyjść na Jaśkową Dolinę.

global villageKomunikat prasowy:

Wydarzenie, które odbędzie się w Centrum Handlowym Manhattan, to doskonała okazja do poznania ludzi i kultur z dalekich stron świata. 20 praktykantów-obcokrajowców, którzy przyjechali dzięki AIESEC do Polski, aby nauczać w szkołach i przedszkolach, zaprezentuje się 8 lutego na specjalnych stoiskach w Galerii. Są to Ukraińcy, Włosi, Chińczycy, Hindusi… Z każdym z nich będzie można porozmawiać. Jeśli nie posługujesz się angielskim, członkowie AIESEC posłużą za tłumaczy. Dla smakoszy praktykanci przygotują specjalne, tradycyjne w ich krajach przysmaki. Znajdzie się także coś dla fashionistek – praktykanci ubrani w ludowe stroje-repliki mogą być nie lada inspiracją. Osoby ciekawe nowych brzmień mogą poprosić praktykanta o zaśpiewanie piosenki w jego języku, która aktualnie jest na szczycie listy przebojów w jego kraju.

Wydarzenie adresowane jest także dla dzieci i rodziców. Podczas Global Village będą ustawione specjalne stoiska, na których maluchy mogą mieć wymalowane na buźkach flagi poszczególnych państw. Na specjalnych tablicach starsze dzieci będą mogły nauczyć się pisać swoje imiona w językach obcych.

AIESEC to największa na świecie organizacja studencka. Studenci będą mieli okazję do zadawania pytań członkom AIESEC, którzy na pewno rozwieją wszelkie wątpliwości co do programów wymiany studenckiej. A jest z czego wybierać: AIESEC proponuje oferty wyjazdów na praktyki zagraniczne i wolontariaty w ramach programów Global Citizen i Global Talents.

Global Village po raz pierwszy odbędzie się w Trójmieście dla osób, które nie są członkami AIESEC. Jest to niepowtarzalna okazja do porozmawiania z osobami z najdalszych zakątków świata i zapytania ich o wszystko, co przyjdzie nam do głowy. Jego celem jest szerzenie tolerancji i wielokulturowości. Na uczestników Global Village czeka mnóstwo niespodzianek. Wydarzenie odbędzie się na parterze Galerii Manhattan, w godzinach od 12:00 do 18:00. Jest całkowicie darmowe.

AIESEC jest to stowarzyszenie zajmujące się organizacją praktyk zagranicznych i wolontariatu dla studentów. Jest największą organizacją pozarządową na świecie, prowadzoną przez studentów i niedawnych absolwentów. Misją AIESEC jest pozytywnie wpływać na otaczające nas środowisko poprzez globalny program rozwoju młodych liderów. Co roku ponad 23 000 studentów za pośrednictwem organizacji zdobywa doświadczenie zawodowe i kulturowe pracując na praktykach czy też w ramach wolontariatu we wszystkich zakątkach świata.

Tytuł: Dookoła świata przez Manhattan – Global Village
Lokalizacja: CH Manhattan, al. Grunwaldzka 82, Gdańsk
Godzina rozpoczęcia: 12:00
Data: 2014-02-08
Godzina zakończenia: 18:00