Gdańscy Mieszczanie, grupa mieszkańców Gdańska, pojawiająca się na ulicach miasta w strojach z początku XIX wieku, zaprasza dzieci (i nie tylko) na cykl spotkań na przedprożach, podczas których będą czytane, a czasami opowiadane – gdańskie legendy.

Spacerując w ostatnią niedzielę ulicami Głównego Miasta, zostaliśmy obdarowani ogromem życzliwych uśmiechów, często najmłodszych gdańszczan. Dziękujemy Państwu za miłe przyjęcie i zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

Ponieważ tworzymy dziewiętnastowieczną rodzinę, w naszej grupie nie mogło zabraknąć dzieci. Dziesięcioletnia Julka i jej kolega z klasy Michał – w sposób szczególny przyciągają wzrok (z powodu infekcji w niedzielę nie było ich z nami) przechodniów, są naszym niebywałym atutem. Wpisując się w pomysł rodzinnego życia, postanowiliśmy naszym dzieciom czytać na głos, zapraszając jednocześnie do słuchania dzieci (i nie tylko) z XXI wieku.

Gdańscy Mieszczanie

Jak wiadomo, w dawnym Gdańsku życie rodzinne i towarzyskie kwitło na przedprożach kamieniczek, toteż i my wykorzystamy ten niezwykły element architektury. Na inauguracyjne czytanie zaprosił nas Tomasz Rzepnicki, właściciel Browaru Piwna, ozdobionego, a jakże, przedprożem. Jeśli infekcje nie pokrzyżują nam planów, w niedzielnym spacerze, połączonym z czytaniem, wezmą udział: Michał Jagielak, Julka Kowalska, Ewa Kowalska, Aleksander Masłowski, Sylwia Mizgier i Marek Żukowski. Nasza dama – Inka Niemczewska, w ramach kursu przewodnickiego, będzie tego dnia leżała na podłodze Sali Czerwonej Ratusza Głównego Miasta, opanowując tajemnice Apoteozy Gdańska Izaaka van den Block.

Zapraszamy Państwa serdecznie:)

Inauguracja cyklu w dniu Wielkiej Orkiestry Świątecznej pomocy!

Tytuł: Gdańscy Mieszczanie czytają gdańskie legendy
Lokalizacja: ul. Piwna 50/51 – przedproże, Gdańsk, Polska
Godzina rozpoczęcia: 13:00
Data: 2013-01-13