Już po raz ósmy, Kuźnia Wodna w Oliwie zaprasza na udział w finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Tak jak w latach poprzednich, akcja w Kuźni Wodnej odbywa się pod hasłem: „Serce kowala”. Będziemy kwestowali przy akompaniamencie młota wodnego do kucia stali. Tym razem jego żelazne serce będzie biło dla ratowania życia dzieci i godnej opieki medycznej seniorów.

Przewidzieliśmy też inne niespodzianki.Ponieważ do akcji włączyło się kilku darczyńców – będziemy licytować upominki. Podczas imprezy planujemy również licytację kiełbasek, które będzie można piec w kowalskich piecach. Nie zabraknie oczywiście gadżetów typowo kowalskich, zwłaszcza podkówek oraz kalendarzy. Środki zebrane z ich sprzedaży również zasilą budżet tegorocznej zbiórki pieniędzy w ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Do udziału w orkiestrze zaprosiliśmy także miłośników pojazdów zabytkowych, jednak ich udział jest uzależniony od warunków pogodowych.

Kolejną atrakcją tegorocznej akcji będą pokazy walk rycerskich w wykonaniu miłośników średniowiecza – Oliwska Drużyna najemna „Inogici” oraz pokazy kowalstwa artystycznego prezentowane przez Kowala Oliwskiego .

Program akcji:

godz. 12:00 – start WOŚP „Serce Kowala”, pokaz kucia
godz. 12:30 – licytacje na WOŚP
godz. 13:00 – pokazy walk rycerskich
godz. 13:30 – licytacja na WOŚP
godz. 14:00 – pokaz walk rycerskich
godz. 14:30 – licytacja na WOŚP
godz. 15:00 – pokaz kucia

W tym dniu wstęp do kuźni będzie bezpłatny. Czekamy na wszystkich chętnych, którzy właśnie tu, w zabytkowej Kuźni Wodnej, chcieliby zasilić budżet Orkiestry. Mamy nadzieję, iż obecna zimowa aura będzie nam sprzyjać i stanie się dodatkową atrakcją tego dnia. Lokalizacja kuźni wodnej w Dolinie Radości to dodatkowa zachęca do odwiedzenia tego miejsca.

Serdecznie zapraszam – opiekun kuźni – Darek Wilk.

Tytuł: WOŚP Kuźnia Wodna „Serduszko do puszki ”
Lokalizacja: Kuźnia Wodna, ul. Bytowska 1a, Gdańsk
Godzina rozpoczęcia: 12:00
Data: 2013-01-13