W parku przy ul. Związkowej na Oruni trwają wakacyjne warsztaty dla dzieci i młodzieży -„Kronika Dzielnicowa”. Uczestnicy bawią się na warsztatach i wypoczywają w Strefie Relaksu.
W ramach zajęć, dzieci i młodzież z Oruni korzystają z warsztatów komiksowych, muzycznych, projektowania gier planszowych, teatralnych, rzeźbiarskich, muralu i dziennikarskich. Te ostatnie miałam przyjemność prowadzić dla grupy w wieku od 5 do 13 lat. Najmłodsze dzieci nie potrafiły jeszcze pisać ani czytać, co jednak w żadnym stopniu nie przeszkodziło w im projektowaniu Oruni marzeń – dzielnicy pełnej kwiatów, z urokliwą kawiarenką, stadionem piłkarskim i… plażą nad brzegiem Kanału Raduni.
Starsze uczestniczki warsztatów napisały podczas zajęć krótkie notki, za które dziękuję:)
Warsztaty dziennikarskie bardzo nam się podobały, ponieważ mogłyśmy się na nich dokształcić. Pani Ewa pokazała nam, że Gdańsk Orunia nie zawsze musi wyglądać tak, jak dzisiaj. Za parę lat może być zupełnie inna.
Wspólnie tworzyliśmy naszą dzielnicę taką, jaką może być za pięćdziesiąt lat. Pierwsze, co nam przyszło do głowy to plaża nad kanałem Raduni. Chłopcy stwierdzili, że koniecznie chcą zbudować stadion piłkarski, a my uruchomiłyśmy kawiarenkę „Cafe Jednoróg”.
Odwiedziły nas dziennikarki z Afryki, które usiłowały ułożyć tekst z wycinków gazet.
Mieliśmy okazję miło spędzić czas.
Klaudia i Weronika
Dzisiaj, 15 lipca, odbyły się zajęcia dziennikarskie. Odwiedziły nas dwie „czarnoskóre” dziennikarki – Klaudia i Patrycja. Tworzyliśmy naszą dzielnicę za 50 lat. Wyobrażaliśmy sobie jaka piękna mogłaby być nasza Orunia. Wydaje się, że mogłoby być lepiej – dzisiaj jest bardzo zanieczyszczona przez mieszkańców i ich psy.
Natalia i Dominika
Jutro kolejny dzień wspólnej zabawy i warsztatów, również dziennikarskich. Ponieważ wszyscy chłopcy, biorący udział w warsztatach dziennikarskich są zafascynowani piłką nożną – spróbujemy wspólnie sprawdzić ich piłkarskie zdolności i umiejętności zapanowania nad pika zrobioną z… gazet. Czy będą chłopakom towarzyszyły cheerleaderki? Jeśli podczas spotkania wykonają z bibuły stosowny sprzęt – na pewno:) Liczę też, że powstaną krótkie relacje z wydarzenia.
Projekt Kronika Dzielnicowa został dofinansowany ze środków Miasta Gdańska. Organizatorem jest Fundacja Akces, współorganizatorem Gdański Archipelag Kultury, a koordynatorami projektu są: Aleksandra Abakanowicz i Jarosław Rebeliński.
Drugi i trzeci dzień warsztatów – zdjęcia
Brak komentarza