Miasto Gdańsk oraz Plama Gdański Archipelag Kultury zapraszają na XVII Międzynarodowy Festiwal Teatrów Plenerowych i Ulicznych FETA.

FETA 2013Komunikat prasowy:

FETA to ważny punkt na kulturalnej mapie Polski. Choć odbywa się Gdańsku, skupia uwagę widowni całego kraju oraz miłośników teatru spoza Polski. Wypełnia lukę między elitarnymi wydarzeniami teatralnymi a masowymi festiwalami muzycznymi. FETA poprzez język teatru ulicznego dociera do wyobraźni widzów w każdym wieku – wzrusza każdego, kto się na nią natknie.

Od początku istnienia (1997 r.) festiwal koncentruje się na prezentacji teatru ulicznego i plenerowego. Od 2009 r. program festiwalu jest determinowany przestrzenią, w której się odbywa, co dla organizatorów stanowi każdego roku nowe wyzwanie. „Najpełniej wykorzystać zastany krajobraz i dopełnić go walorem teatralnym” – oto nasze zadanie.

W nadchodzącej edycji zobaczymy 28 teatrów z 12 krajów: z Czech, Niemiec, Polski, Holandii, Francji Włoch, Hiszpanii, Szwajcarii, Litwy, Belgii, Rosji oraz Rumunii. W sumie będzie to aż 50 spektakli. Podczas tegorocznej edycji nie zabraknie również ciekawych propozycji dla najmłodszych widzów. Prócz wydarzeń spod znaku teatru na naszych widzów czekają również dodatkowe atrakcje, m.in. wystawy fotografii dokumentujące ubiegłą edycję festiwalu oraz zwiedzanie niedostępnego na co dzień bastionu św. Gertrudy

Bilety: wstęp wolny / wybrane spektakle 10 zł (do nabycia w Centrum Festiwalowym na Placu Wałowym)

Pełny program festiwalu

Tytuł: XVII Międzynarodowy Festiwal Teatrów Plenerowych i Ulicznych FETA
Lokalizacja: Gdańsk Stare Przedmieście i Dolne Miasto
Data rozpoczęcia: 2013-07-11
Godzina rozpoczęcia: 18:00
Data zakończenia: 2013-07-14