Centrum rozrywkowo-handlowe Forum Gdańsk i Miasto Gdańsk zapraszają do udziału w grze miejskiej, odbywającej się na obszarze Głównego i Starego Miasta.

Fot. Justyna Urbańska

Temat przewodni pod hasłem #widzimysięnamieście to życie uliczne miasta, jego mieszkańców i gości, w kontekstach miejsc, postaci, emocji i sztuki „z przymrużeniem oka”: akcentując atrakcyjność i różnorodność codzienności życia w mieście, jednocześnie podkreślając charakterystyczne dla gdańszczan umiłowanie wolności, swobody i otwartości.

Celem gry jest dobra zabawa, okraszona odkrywaniem smaczków i ciekawostek związanych z miastem. Gra toczy się wokół czternastu  wybranych miejsc – mostków, baszt, bram i targów – oraz postaci, charakterystycznych dla Gdańska. Na trasie gracze spotkają Heweliusza, Fahrenheita, Panienkę z okienka, bogów Neptuna i Merkurego, gdańskie lwy i baby pruskie.  

Start mieści się w Instytucie Kultury Miejskiej  przy ul. Długi Targ 39, gdzie gracze otrzymują wydrukowaną mapę z oznaczonymi miejscami. Miejscom przypisane są zadania w formie pytania/zagadki, a podpowiedzi gracze muszą szukać na dedykowanym zabawie profilu na Facebooku.

Gra miejska potrwa do 31 sierpnia.

Grze miejskiej towarzyszy Street Art Festival – znakomici artyści zrzeszeni w Kolektyw Forum stworzyli cztery instalacje przestrzenne, które gracze będą mieli okazję poznać na trasie gry.

14 lipca odbył się inaugurujący wydarzenie happening artystyczny: artyści Tomasz Górnicki, NeSpoon, Monstfur, SC Szymon i Seikon instalowali dzieła sztuki na żywo, jednocześnie w kilku miejscach w Gdańsku: na dziedzińcu Teatru Szekspirowskiego, na elewacji Hotelu Hilton, na terenie Filharmonii Bałtyckiej oraz w okolicach Złotej Bramy. Dzieła będzie można podziwiać do 31 sierpnia.

Gra miejska organizowana jest przez centrum rozrywkowo-handlowe Forum Gdańsk i Miasto Gdańsk pod Patronatem Prezydenta Pawła Adamowicza, partneruje mu Teatr Szekspirowski, Filharmonia Bałtycka, Instytut Kultury Miejskiej i Hotel Hilton. Kuratelę artystyczną nad festiwalem street art sprawuje Your Art Maison Gallery. Wydarzenie realizuje gdańska agencja kreatywna 2Pi Group.