Miasto Gdańsk zaprasza na cotygodniowe spotkania z jogą w urokliwej scenerii Parku Nadmorskiego.

wyginaj_1(1)Komunikat Biura Prasowego Miasta Gdańska:

Cotygodniowe spotkania z jogą, odbywające się w Miejskiej Hali Sportowej, na czas wakacji wychodzą w plener. Spotkania z jogą prowadzone w pasie nadmorskim trwać będą ok. 90 minut. Zapraszamy w każdy letni piątek (do 30 sierpnia włącznie) na godzinę 18.30. Warto przyjść chwilę wcześniej, by spokojnie przygotować się do ćwiczeń. To propozycja dla osób w każdym wieku. Kondycja fizyczna nie ma znaczenia. Jedyne, o czym trzeba pamiętać, to zabranie ze sobą maty do ćwiczeń i swobodnego, nie krępującego ruchów stroju. Przyda się również butelka wody. Joga w plenerze organizowana jest przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gdańsku.

W ramach projektu „Joga Na Zdrowie” spotkamy się z czterema różnymi szkołami jogi (Kundalini Joga, Yin Joga, Metoda Iyengara, Joga wg Sivanandy ) i z czwórką certyfikowanych instruktorów, z wieloletnią praktyką i doświadczeniem w prowadzeniu zajęć.

– Do udziału w zajęciach zapraszamy wszystkich lubiących aktywnie spędzać czas na świeżym powietrzu, zarówno mieszkańców Trójmiasta, jak i przyjezdnych, turystów. Nie ma ograniczeń wiekowych, uczestnicy mogą wykonywać ćwiczenia stosownie do swoich możliwości, kierujemy zatem program zarówno do młodzieży, dorosłych, seniorów, mile widziane i wyróżniane będą grupy wielopokoleniowe – mówi Maria Fall-Ławryniuk, dietetyk i terapeuta ruchowy z Fundacji Profilaktyki Chorób Cywilizacyjnych „Sylwetka”.

Celem animacji rekreacji ruchowej w pasie nadmorskim jest zwiększenie prozdrowotnej świadomości społeczeństwa w zakresie korzyści zdrowotnych wynikających z systematycznej aktywności ruchowej na świeżym powietrzu, zachęceniu gdańszczan oraz przyjezdnych gości do aktywnego spędzania czasu wolnego oraz promowanie parków i terenów zieleni, jako miejsc uprawiania czynnej rekreacji z wykorzystaniem istniejącej infrastruktury parkowej.

Tytuł: Cotygodniowe spotkania z jogą w Parku Nadmorskim
Lokalizacja: Park Nadmorski im. R. Reagana wejście B od ul. Czarny Dwór (przy siłowni plenerowej), Gdańsk
Data rozpoczęcia: 2013-06-28
Godzina rozpoczęcia: 18:30
Data zakończenia: 2013-08-30