W audytorium Europejskiego Centrum Solidarności trwa 5. Przegląd Piosenek „Dzieci śpiewają o Gdańsku. Najmłodsi gdańszczanie i gdańszczanki bawią się świetnie!

Przegląd Piosenek o Gdańsku jest inicjatywą Fundacji Wspólnota Gdańska, której dyrygentem jest Andrzej Stelmasiewicz. Pierwotnie projekt był skierowany do przedszkolaków, w tym roku do udziału w zabawie zostały też zaproszone dzieci z klas 0-III szkół podstawowych. Przegląd Piosenek wpisuje się w program stworzonych przez Fundację: Akademii Gdańskich Lwiątek (AGL) oraz Gdańskiej Akademii Przedszkolaków (GAP).

Od ponad trzech lat mam przyjemność brać udział w GAP, prowadząc i koordynując zajęcia Młody Przewodnik/Młoda Przewodniczka po Gdańsku. Rokrocznie z wielką radością przyglądam się przygotowaniom młodych artystów do występów na „lwiej scenie”. Kiedy w ubiegłym tygodniu po zajęciach rozstawałam się z jedną z grup przedszkolnych, życzyłam dzieciakom zwycięstwa. Wówczas jedna z dziewczynek mi powiedziała: – Ale przecież najważniejsza jest DOBRA ZABAWA

I tak też było, dzieciaki się po prostu bawiły. Tremę było widać co najwyżej po paniach opiekunkach:)

Weszłam dzisiaj do audytorium ECS aż mi się łza w oku zakręciła. Przecież ja znam prawie wszystkie te dzieci i ich wspaniałe opiekunki! Zostałam zaproszona do Jury, ale nie, nie mogłabym być obiektywna – w moim pojęciu wszystkie przedszkolaki były najlepsze!

19 i 20 marca 2018 r. odbyły się przesłuchania zespołów w kategorii wiekowej 5-6 lat. Jury w składzie: Agnieszka Labenz, Zofia Korneluk, Arleta Rusiecka oceniło występy 62 grup i przyznało nagrody i wyróżnienia:
Kolejność nie jest odzwierciedleniem zajmowanych miejsc.

Zespół „Marynarze” z Przedszkola nr 5 w Gdańsku
Zespół „Dinozaury” z Przedszkola nr 49 w Gdańsku
Zespół „Smerfy” z Przedszkola nr 54 w Gdańsku
Zespół „Stonogi” z Przedszkola nr 60 w Gdańsku
Zespół „Chmurki” z Przedszkola nr 87 w Gdańsku

WYRÓŻNIENIA
Zespół „ Świętojańskie Przedszkolaki” z Przedszkola nr 32
Zespół „ Sówki Mądre Główki” z Przedszkola nr 81
Zespół „ Białe Kotki” z Przedszkola Biały Kotek
Zespół „ Zerówkowicze” z Przedszkola Martolandia na Morenie
Zespół „ Biedronki” z Niepublicznego Przedszkola Językowego o Profilu Artystyczno-Sportowym Happy Kids Osowa
Zespół „ Wiewiórki” z Przedszkola nr 24 w Gdańsku
Zespół „ Gdańszczanki” z Przedszkola nr 83 w Gdańsku
Zespół „ Tęczowe Nutki” z Przedszkola nr 31 w Gdańsku
Zespół „ Lamparty” z Przedszkola Niepublicznego „Pod Kasztanami”
Zespół „ Oliwskie Diamenty” z Przedszkola Sióstr Elżbietanek
Zespół „ Calineczka” z Przedszkola Calineczka – Niepubliczne Przedszkole Językowo-Muzyczne
Zespół „ Nutki” z Niepublicznego Przedszkola Muzyczno-Językowego
Zespół „ Pszczółki” z Przedszkola nr 77 dla dzieci z porażeniem mózgowym w Gdańsku

A jutro, 21 marca w godz. 9-13, na scenie pojawią się maluszki w wieku 3-4 lata oraz dzieci z I – III klas szkół podstawowych. Wydarzenie ma formułę otwartego konkursu – każdy może przyjść, posłuchać i znakomicie się pobawić;)
Laureaci, laureatki oraz wyróżnione zespoły są zaproszone na uroczyste ogłoszenie wyników oraz wręczenie nagród w środę, 21 marca na 13.30 do audytorium Europejskiego Centrum Solidarności.