Instytut Kultury Miejskiej zaprasza na spacer fotograficzny – „Wiki Lubi Stocznię”, który odbywa się w ramach pierwszego gdańskiego THATCampu organizowanego przez Medialab Gdańsk.

spacerKomunikat prasowy:

– Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych fotografią do wzięcia udziału w tym wydarzeniu. Zamierzamy obfotografować Stocznię zanim zupełnie się zmieni i chcemy dać tę szansę każdemu. Oprócz terenów dawnej stoczni, po których można się swobodnie poruszać i robić zdjęcia, wejdziemy do sali BHP, do Instytutu Sztuki Wyspa oraz na most, z którego rozciąga się panorama na port i dźwigi – mówi Karina Rojek, koordynatorka gdańskiego THATCampu.

Nazwa akcji IKM nawiązuje do Wikipedii. Chcemy przekonać uczestników do udostępnienia swoich zdjęć w zasobach Wikimedia Commons. Fotografie z tego repozytorium mają szansę trafić do użytkowników na całym świecie dzięki czemu Stocznia i Gdańsk staną się jeszcze bardziej rozpoznawalne. Zasady na jakich funkcjonuje Wikimedia Commons objaśni Marcin Wilkowski – założyciel portalu „Historia i Media” oraz pomysłodawca i organizator polskich edycji spotkań typu THATCamp. Jednocześnie pragniemy zaznaczyć, że decyzja o późniejszym udostępnieniu swoich zdjęć nie warunkuje udziału w wydarzeniu.

Spacer prowadzić będzie przewodniczka po stoczni – Marta Tymińska z grupy społecznej Metropolitanka.

THATCamp to zarówno wykorzystywanie nowych technologii w badaniach humanistycznych, jak i zagadnienia związane z archiwami, bibliotekami czy praktykami artystycznymi. W Polsce spotkania z cyklu THATCamp odbyły się dotąd w Lublinie, Poznaniu i Warszawie. Organizatorzy chcą, by prezentacje na gdańskim THATCampie dotyczyły zagadnień związanych z digitalizacją dziedzictwa kultury, pokazywały dobre przykłady wykorzystania nowych technologii i mediów do promocji i popularyzacji wiedzy historycznej i nie tylko.

Weź udział w THATCamp Gdańsk

Zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby zaprezentować swój projekt (planowany, realizowany, zakończony), oraz podzielić się pomysłami i przemyśleniami (a także obawami) związanymi z cyfrową humanistyką. Sesja krótkich wystąpień przewidziana jest na dzień drugi. Rejestracja jest otwarta dla wszystkich: zapraszamy zarówno doświadczonych badaczy, jak i studentów, doktorantów, bibliotekarzy czy przedstawicieli organizacji pozarządowych i instytucji kultury.

Udział w THATCampie jest bezpłatny, jednak organizatorzy nie zwracają kosztów dojazdu, zakwaterowania itp.
Rejestracja: THATCamp Polska

Tytuł: „Wiki Lubi Stocznię” – spacer fotograficzny po terenach stoczniowych
Lokalizacja: Zbiórka przed historyczną bramą Stoczni Gdańskiej
Godzina rozpoczęcia: 12:00
Data: 2013-11-20
Godzina zakończenia: 15:00