Muzeum Emigracji w Gdyni wspólnie z Centrum Designu Gdynia zaprasza mieszkańców do udziału w spacerze po architektonicznie ciekawym, choć obecnie rzadko uczęszczanym odcinku Gdyni.

spacerKomunikat prasowy:

Lubisz uważnzie przyglądać się swojemu miastu? Uważasz, że miasto to więcej niż suma ulic dla samochodów i chodników dla pieszych? Chcesz mieć swój wkład w zmienianie wyglądu Gdyni? Wrażliwych na estetykę przestrzeni publicznej mieszkańców zainteresuje nowa inicjatywa Centrum Designu Gdynia, czyli moderowane spacery po Gdyni. Uczestnicy spacerów zapraszani są do uważnego i świadomego poruszania się zaplanowanym szlakiem by dostrzec to, co czyni jego wybrane fragmenty nieprzyjaznymi bądź trudno dostępnymi. Spacer stanowi przygotowanie do II edycji warsztatów „Gdynia-Design for All” z Pete’m Kercherem, które ruszają już od listopada. Pomysł spacerów opracowany został przez Dział Innowacji Społecznych działający w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym, który większość swoich działań wdraża w dialogu z mieszkańcami miasta. Centrum Designu Gdynia przy realizacji kolejnego projektu mającego na celu projektowanie przyjaznej przestrzeni publicznej, postanowiło skorzystać ze sprawdzonej formuły i również poznać potrzeby użytkowników, do których skierowany jest nowa inwestycja tą metodą.

Spacer rozpocznie się na Placu Kaszubskim w Gdyni i prowadzić będzie aż do Dworca Morskiego, przyszłej siedziby Muzeum Emigracji w Gdyni. Będzie to doskonała okazja by z nowej perspektywy spojrzeć na ten architektonicznie bardzo ciekawy, choć sporadycznie odwiedzany fragment miasta. Wszelkie uwagi zebrane od uczestników będą cenną informacją dla planowanej na listopad II edycji warsztatów „Gdynia-Design for all” prowadzonych przez sławnego Pete’a Kerchera – ambasadora organizacji EIDD Design for All Europe. W ramach spotkań ze studentami wygląd wspomnianego szlaku zostanie w kreatywny sposób uatrakcyjniony oraz zaprojektowany tak, aby spełnić oczekiwania przyszłych spacerowiczów.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Uprzejmie prosimy o potwierdzenie obecności do dnia 16 października telefonicznie pod numerem 058 698 22 33 bądź mailowo na adres [email protected]

Tytuł: Spacer organizowany przez Muzeum Emigracji w Gdyni wspólnie z Centrum Designu Gdynia
Lokalizacja: Zbiórka pod pomnikiem Antoniego Abrahama, pl. Kaszubski, Gdynia
Godzina rozpoczęcia: 11:00
Data: 2013-10-19