Miasto Gdańsk, Fundacja Gdańska i iBedeker zapraszają na (trzy) rodzinne spacery „Śladami książek po Gdańsku”, które poprowadzi związana z portalem iBedeker, licencjonowana przewodniczka, Inka Niemczewska.

Spacery śladami książek w GdańskuSpacery wpisują się w program akcji „(Za)czytani w Gdańsku”, która odbędzie się w weekend 28 – 29 września.
Licencjonowana przewodniczka Inka Niemczewska poprowadzi gości ulicą Ogarną, na której bywali Aleksandra Piątkowska i profesor z Bochum („Wróżby kumaka”), na szczycie Bramy Długoulicznej (Złota Brama) zwróci uwagę na trzymającą książkę alegorię Libertas, pokaże w którym miejscu Oskar Mazerath kupił swój blaszany bębenek oraz wspomni o gdańskiego bówkę. Wędrując ulicą Piwną i Mariacką opowie o wydanym w Gdańsku Narratio Prima, a przed biblioteką „Pod Żółwiem”, przy ul. św. Ducha, wspomni Joannę Schopenhauer.
Podczas ponad godzinnej wędrówki spacerujący usłyszą też między innymi o gdańskich książkach dla dzieci („Ryży Placek i trzynastu zbójców”), o twórczości Pawła Huelle, Jerzego Sampa, Andrzeja Januszajtisa, Stefana Chwina czy Barbary Piórkowskiej.

Odbędą się trzy spacery – o godz. 13.00, 14.30 i 16.00. Start spod głównego namiotu na Moście Zielonym.

Literatura związana z Gdańskiem jest szalenie obfita, toteż w ciągu zaledwie ponad godzinnego spaceru nie da się choćby wspomnieć wszystkich autorów. Może więc jest to pomysł na stały szlak przewodnicki – „Śladami gdańskich książek”? – materiału jest ogrom.

Szczegóły akcji „(Za)czytani w Gdańsku”

Patronat medialny nad spacerami – Radio Gdańsk
śladami książek po gdańsku

Tytuł: iBedekerowe spacery „Śladami książek po Gdańsku”,
Lokalizacja: Most Zielony, Gdańsk, Polska
Godzina rozpoczęcia: 13:00
Data: 2013-09-28
Godzina zakończenia: 16:15