Park Oliwski zna niemal każdy mieszkaniec Gdańska, a jednak mało kto wie, jak znakomite okazy drzew w nim rosną. Ci, którzy uczestniczyli w iBedekerowym spacerze z przewodnikiem Tomaszem Cecotem posiedli tę wiedzę, i razem z cicerone poczuli się jak raju.

Dziewięćdziesięciominutowemu spacerowi po parku towarzyszyła fantastyczna pogoda i doskonałe humory uczestników wspólnej wyprawy. Dwieście pięćdziesiąt osób, zasłuchanych w narrację przewodnika, z godnym szacunku porządkiem, poruszało się jedynie wzdłuż ścieżek spacerowych, nie zadeptując pięknie wypielęgnowanych rabatek. „Zwyczajnym” gościom iBedekerowego spaceru towarzyszyło dwoje mieszczan w strojach z XIX wieku – to Gdańscy Mieszczanie, którzy od niedawna dodają kolorytu Gdańskowi. Opowieściom Tomasza Cecota towarzyszyły więc liczne sesje zdjęciowe z udziałem gości z przeszłości. W tzw. raju, czyli części parku, nad którą góruje popiersie Adama Mickiewicza, dziewiętnastowieczny mieszczanin – aktor i śpiewak – Daniel Saulski – zanucił:

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=KxUi17WRqpU[/youtube]

Dziękuję Ci Danielu:)

Fragmenty narracji cicerone:

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=rl7vK3FX-gA[/youtube]

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=8pc0qMCgLSQ[/youtube]

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=nI3MhvWxva4[/youtube]

Spacer był możliwy dzięki finansowemu wsparciu Meritum Banku, za co serdecznie dziękuję.

Dziękuję Uczestnikom za wspólny spacer, dziękuję Marcie Rusin za zajęcie się dziećmi, dziękuję reprezentacji Gdańscy Mieszczanie za ubarwienie wyprawy, dziękuję sponsorom nagród książkowych – Katarzynie Rozmarynowskiej, Gdańskim Inwestycjom Komunalnym Sp. z o.o., Muzeum Historycznemu Miasta Gdańska, Dorocie Kuś i właścicielowi sklepu z pamiątkami przy ul. Piwnej 48/49. Dziękuję za słodki udział Ciuciu Cukier Artist, dziękuję za gadżety Miastu Gdańsk, Szafie Gdańskiej, Galerii Styl, Miastu Neptuna, zegarmistrzowi z ul. Długiej i dziękuję SŁOŃCU.

Dziękuję za wszystkie Państwa uśmiechy:)

Lektura uzupełniająca:

Park Oliwski cz. I – Marta Krzyżowska
Park Oliwski cz. II – Marta Krzyżowska

Zapraszam do obejrzenia zdjęć ze spaceru:
Galeria Mirka Kowalskiego:

Galeria Roberta Krygiera:

Galeria Marka Biernata:

Galeria Anny Sudomir:

Galeria Marty Antoniny Łobockiej – www.plazikicom