Meritum Bank, iBedeker oraz licencjonowany przewodnik po Gdańsku, Gdyni i Sopocie – Tomasz Cecot, zapraszają na spacer po Parku Oliwskim.

Tomasz Cecot należy do grupy najlepszych przewodników trójmiejskich, i chociaż od ponad roku mieszka poza granicami kraju, wciąż ciepło myśli o Gdańsku i pracy przewodnickiej, która jest jego wielką pasją.
Tu można obejrzeć film z Tomka udziałem:)

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=lS731ZWTono[/youtube]

O tym, jakiej klasy jest to cicerone, będzie można się przekonać 11 sierpnia, bowiem tego dnia Tomek zabierze nas w magiczny świat Parku Oliwskiego. Oto list od niego:

Park Oliwski uznawany jest za jedno z najatrakcyjniejszych miejsc w Gdańsku – tak twierdzą zarówno mieszkańcy jak i turyści odwiedzający to pocysterskie założenie ogrodowo-parkowe. Na jego piękno składa się malownicza kompozycja, ciekawe, często egzotyczne gatunki drzew czy interesująca historia. Ale czy tylko?

Zapraszam na przyrodniczo-historyczny spacer po Parku Oliwskim podczas którego wspólnie będziemy delektować się pięknem tego miejsca. Przejdziemy bindażem*, wejdziemy do Raju, pobłądzimy w alpinarium, zobaczymy „Chińskie górki” i poznamy ideę pałacu „entre cour et jardin”*. Będzie to wędrówka przez czasy, pokazująca przemiany stylistyczne parku: od użytkowego ogrodu cystersów, poprzez bogatą barokową tradycję ogrodową, krajobrazową wizję parku angielsko – chińskiego, aż po naukowy ogród botaniczny. Główna uwaga skupiona będzie na walorach przyrodniczych parku.
Jeżeli chcą Państwo poznać najciekawsze gatunki drzew rosnących w Parku, zobaczyć najstarszy w Polsce okaz brzozy brodawkowatej, odróżnić kasztana od kasztanowca lub poznać kilka łacińskich nazw drzew to zapraszam na spacer:)

*terminy zostaną wyjaśnione podczas spaceru

Do wspólnej wędrówki zaprasza nas Meritum Bank, wspierający finansowo to wydarzenie.

 

Worek prezentów dla uczestników spaceru pęka w szwach.

Znajdą w nim Państwo trzy egzemplarze albumu „Niezwykłe zdjęcia Oliwy, Przymorza i Żabianki oraz anglojęzyczny album Kosycarzy, ufundowany przez Gdańskie Inwestycje Komunalne; trzy egzemplarze dodrukowanej, czarno-białej książki Katarzyny Rozmarynowskiej „Odchodzące ogrody…” (prezent od autorki), dwa egzemplarze książeczki „Gdańsk wczoraj i dziś” od księgarni /sklepu z pamiątkami przy ul. Piwnej 48/49, trzy egzemplarze „Panienki z okienka” od Muzeum Historycznego Miasta Gdańska i gadżety dla dzieci od Miasta Gdańsk i zegarmistrza z ul. Długiej oraz cukierki od Ciuciu Cukier Artist.
Jak zwykle mile będą widziane dzieci w wieku wczesnoszkolnym. Do zabawy zaprosi je Marta Rusin, a Państwo będziecie mogli spokojnie słuchać przewodnika. Chętne do wspólnej wędrówki osoby proszę o wpisanie stosownego komentarza. Zwłaszcza proszę o to osoby, które przyjdą z dziećmi – proszę o podanie ich wieku – muszę przygotować odpowiednią ilość upominków:)

UWAGA – w przypadku ULEWNEGO deszczu spacer zostanie przeniesiony na niedzielę, 12 sierpnia.

Tytuł: iBedekerowy spacer po Parku Oliwskim
Lokalizacja: Główne wejście do Parku Oliwskiego, Gdańsk
Godzina rozpoczęcia: 12:00
Data: 2012-08-11
Godzina zakończenia: 13:30