Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Gdańsku oraz Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego zapraszają na spotkanie „Gdańskie blogi i co z nich wynika?”.

Komunikat prasowy:

Dlaczego powstały i nadal powstają kolejne blogi i strony poświęcone poszczególnym dzielnicom, kto je pisze, a kto je czyta? Jakich informacji najczęściej szukają tam czytelnicy, czy bardziej interesują ich aktualności czy też może historia osiedla? Czy dzielnicowy blog zastępuje świetlicę? Dom Sąsiedzki? Czy dzięki niemu lokalna społeczność czuje się bardziej zintegrowana, czuje się wspólnotą? Sprawdzimy też skuteczność tych blogów – czy opisywane tam problemy i niewygody mieszkańców udało się rozwiązać albo komuś pomóc? Zastanowimy się także jaka przyszłość czeka dzielnicowe blogi, jak mogą się rozwijać, ulepszać.

Aleksandra Kozłowska – dziennikarka Gazety Wyborczej, interesuje się szeroko rozumianą tematyką społeczną – od najnowszych trendów studniówkowych przez życie imigrantów w Trójmieście po historie osób bezdomnych. Intrygują ją dziejące się zmiany w Gdańsku: debata nad kształtem Młodego Miasta, przyszłość zaniedbanych zabytków i rewitalizujących się dzielnic a także walka z wizualnym chaosem reklam. Autorka książki, zbioru felietonów pt. „Człowiek-Ziemniak kontra Kobieta-Bluszcz”.

Tomasz Strug – Oliwianin i gdańszczanin od urodzenia. Dziennikarz radiowy. Twórca portalu „StaraOliwa.pl” oraz współprowadzący internetowe ”Wolne Forum Gdańsk”. Poszukiwacz dawnych historii.

Jarosław Wasielewski – Wrzeszczanin, absolwent II Liceum Ogólnokształcącego w Gdańsku, politologii na Uniwersytecie Gdańskim oraz studiów podyplomowych z zakresu Public Relations na Wydziale Ekonomicznym UG. Historią Wrzeszcza zajmuje się hobbistycznie – publikował w czasopiśmie 30 dni, tworzył hasła na potrzebyEncyklopedii Gdańska, jest współautorem książki Dolny Wrzeszcz i Zaspa, od zeszłego roku prowadzi także historycznego bloga o swojej dzielnicy: ZWrzeszcza.pl. Na co dzień odpowiada za promocję w Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku.

Wstęp wolny

Tytuł: Spotkanie „Gdańskie blogi i co z nich wynika?”
Lokalizacja: Filia Gdańska WiMBP, ul. Mariacka 42
Godzina rozpoczęcia: 17:30
Data: 2013-06-04