Dom Zarazy, Fundacja Coolturalni.pl, Koło Naukowe „Strateg”, Męska Szkoła Podstawowa „Fregata” oraz Stowarzyszenie Stara Oliwa zapraszają na „Dni sąsiedztwa w Starej Oliwie”.

Komunikat prasowy:

Kończą się Gdańskie Dni Sąsiadów – a my zaczynamy. 26 maja w ostatnim dniu Gdańskich Dni Sąsiadów, inaugurujemy cykl Dni Sąsiedztwa w Starej Oliwie. Szerzymy miłość do sąsiadów zgodnie z hasłem:

„Kochaj sąsiada swego,
bardziej niż siebie samego,
pokochaj zwłaszcza wrednego sąsiada,
miłość w anioła zmieni tego gada.”

Szczególnie propagujemy miłość sąsiedzką polegającą na wymianie usług barterowych. Sąsiadka sąsiadowi upiecze placek, a za to on jej wkręci śrubkę.

Impreza rozpocznie się o godz. 10.00 Jarmarkiem Oliwskim. W tym czasie, ci którzy już zaopatrzyli się w coś dla ciała, będą mogli skorzystać z czegoś dla ducha. W Domu Zarazy będzie wernisaż wystawy malarstwa Tomasza Zabrockiego. Będzie też wystawa „Moje ulubione miejsce w Oliwie” collage’ów dziatwy szkolnej. Jeśli pogoda dopisze – w plenerze, jeśli nie – w Nowej Zarazie. Będą też popisy tancerzy. Studenci UG zaprezentują tańce irlandzkie i hip-hop – Marcin Kudrewicz z zespołem.

Od 14.00 do 17.00 kolejna wyżerka z cyklu „Się wpadło na jadło”. Tym razem będzie się można objadać charytatywnie z myślą o dzieciach emigrantów. Jak zwykle obżarstwu będzie towarzyszyć pogłębianie duchowe w wykonaniu studentów gdańskich uczelni, którzy zainaugurowali „Piwnicę na Piętrze”. Nie zabraknie R. A. Evenwooda i jego banjo.

A od 17.30 do oporu (lecz nie dłużej, niż do 22.00 z myślą o sąsiadach, którzy chcą spać) będzie zabawa. Można tańczyć i śpiewać (inne formy wyżycia się za zezwoleniem partnera). Gości bawić będzie międzynarodowe trio biesiadne Maria Wit-Godwod (wokal), Józef Masternak (gitara), Roman Szyrowski (klawisze).