Klub Kultury Dawnej ‘Arche’ zaprasza na kolejny spacer w ramach cyklu jednodniowych wycieczek z Komunikacją Miejską.

ptasi rajZaproszenie:

30 sierpnia udamy się do Rezerwatu Ptasi Raj na Wyspie Sobieszewskiej, gdzie naszym przewodnikiem będzie ornitolog Jakub Typiak ze Stacji Ornitologicznej MiIZ w Gdańsku, prowadzący kanał YouTube Ptasia Strefa.

Spotykamy się o godzinie 8:45, na przystanku autobusu 186 przed Dworcem Głównym w Gdańsku. Autobusem 186 pojedziemy do pętli na końcu jego trasy na Wyspie Sobieszewskiej. Wczesna jak na sobotę godzina jest podyktowana czasem aktywności ptaków. Na miejscu będziemy poruszać się głównie oznakowanym szlakiem poprzez tereny leśne i podmokłe. Na trasie, za wyjątkiem pętli autobusu 186, brak jest punktów gastronomicznych, więc radzimy zabrać wodę, lekki prowiant oraz ewentualnie środek odstraszający komary.

Po tym jak około 11:30 odłączy się od nas Pan Przewodnik zamierzamy jeszcze przejść kawałek plażą oraz wzdłuż Wisły Śmiałej zaczynając od infrastruktury przy jej samym ujściu i poprzez kamienną groblę. Przejście przez groblę w sandałach może okazać się mało komfortowe, więc zalecamy bardziej pełne obuwie.

Spacer zakończymy na pętli autobusu 186, gdzie wcześniej wysiadaliśmy. Na osoby, które udzielą prawidłowych odpowiedzi na pytania przygotowane przez Przewodnika czekają już tradycyjnie nagrody od ZPC Bałtyk i Miasta Gdańska.Trasa ma około 6 km, zaś przewidywany czas wycieczki wynosi około 4 godziny od wyjazdu spod Dworca Głównego do zakończenia na pętli autobusu 186 na Wyspie Sobieszewskiej.

Zapisy na spacer oraz pytania proszę kierować na adres e-mail Klubu Kultury Dawnej 'Arche’. Zapisy przyjmujemy do piątku 29.08.2014 r. do godziny 15:00

Tytuł: Spacer po Rezerwacie Ptasi Raj na Wyspie Sobieszewskiej
Lokalizacja: Dworzec Główny, ul. Podwale Grodzkie 1, Gdańsk
Godzina rozpoczęcia: 8:45
Data: 2014-08-30

Zachęcam do przeczytania relacji ze spaceru.