Europejskie Centrum Solidarności, Stowarzyszenie WAGA oraz Gdańska Fundacja Terapii i Rozwoju zapraszają na festyn rodzinny „Zrozumieć Sierpień”.

zrozumieć sierpieńZaproszenie:

Festyn zakończy działania, które były realizowane na Biskupiej Górce w ramach projektu Europejskiego Centrum Solidarności „Zrozumieć Sierpień”.

Program festynu:

– w lokalu Stowarzyszenia WAGA, ul. Biskupia 4, będzie można obejrzeć wystawę zdjęć Biskupiej Górki z lat osiemdziesiątych oraz zobaczyć na filmach jak w tamtych latach wyglądała ta dzielnica. Spotkać się przy kawie, herbacie i cieście i porozmawiać o tamtych czasach oraz pozostawić swoją opowieść w archiwum wspomnień o Biskupiej Górce. W oddzielnej sali pokazywane będą filmy dokumentalne z wydarzeń sierpniowych 1980 r.
– na ul. Na Stoku 46 (trawnik za cukiernią) atrakcje dla całych rodzin:
warsztaty kulinarne dla dzieci i rodziców, warsztaty plastyczne dla dzieci „pokoloruj swoje podwórko”, kącik gier i zabaw z dzieciństwa rodziców, prezentacja „Gazetki Podwórkowej” (dzieła dzieci uczestniczących w warsztatach dziennikarskich), będzie można otrzymać przypinkę ze zdjęciem z Biskupiej Górki oraz ozdobić torbę z płótna wybranym wzorem związanym z naszym osiedlem.

O godz. 14.00 z lokalu Stowarzyszenia WAGA (ul. Biskupia 4) startuje gra dzielnicowa „Statki Solidarności”. Uczestnicy i uczestniczki poznają bliżej wydarzenia z sierpnia 1980 r., będą rozwiązywać zagadki, wykonywać zadania i rywalizować.

Tytuł: Festyn rodzinny „Zrozumieć Sierpień”
Lokalizacja: Biskupia Górka, Gdańsk
Godzina rozpoczęcia: 12:00
Data: 2014-08-24
Godzina zakończenia: 16:00