W sobotę, 30 sierpnia, powędrowaliśmy do Rezerwatu Ptasi Raj. Wbrew pewnym obawom, również tym razem pogoda nam sprzyjała. Co do frekwencji, to dopisała na tyle, iż po raz pierwszy byliśmy zmuszeni zamknąć listę uczestników. 

 Rezerwat Ptasi Raj - wycieczka

Wielkie brawa i podziękowania należą się przewodnikowi, ornitologowi, panu Jakubowi Typiakowi, który znakomicie poradził sobie z grupą składającą się z około pół setki osób.

W ramach spaceru przeszliśmy ścieżką dydaktyczną rezerwatu Ptasi Raj czyniąc przystanki dla obserwowania przyrody i wysłuchania ciekawych informacji podawanych przez pana ornitologa. Zapoznaliśmy się z uwarunkowaniami i korzyściami wieszania budek dla ptaków oraz nietoperzy.

Odwiedziliśmy również obie wieże widokowe, skąd oglądaliśmy różne gatunki ptaków, m.in. czaple, kormorana i kilka gatunków kaczek.

Wręczyliśmy gdańskie maskotki i tuzin upominków za poprawne odpowiedzi na przygotowane przez pana ornitologa pytania.

Z uwagi na wysoki stan wody na Wiśle Śmiałej oficjalną część spaceru zakończyliśmy na plaży u wyjścia z rezerwatu. Dziękujemy za wspólny spacer, zachęcamy do odwiedzania kanału YouTube Ptasia Strefa, prowadzonego przez pana Jakuba Typiaka i zapraszamy na nasze kolejne wycieczki.

Klub Kultury Dawnej 'Arche’

Tekst: Marek Wincesewicz – Bobowicz