Lokalni Przewodnicy i Przewodniczki oraz Opowiadacze Historii Dolnego Miasta zapraszają na spacer po okolicach byłej Rzeźni Gdańskiej.

rzeźnia gdańska

Komunikat Biura Prasowego UM w Gdańsku:

Czy okolice byłej Rzeźni to już, czy jeszcze Dolne Miasto? Na to pytanie spróbują odpowiedzieć Lokalni Przewodnicy oraz Opowiadacze Historii Dolnego Miasta, którzy zapraszają na bezpłatny spacer 24 sierpnia o godz. 12.00. Tym razem oddalą się od ulicy Łąkowej – najczęściej kojarzonej z Dolnym Miastem i oprowadzą uczestników i uczestniczki po okolicach Długich Ogrodów i Angielskiej Grobli.

– Przespacerujemy się uliczkami, którymi wcześniej nie chodziliśmy i opowiemy historię miejsca, które rzadko pojawiają się we wspomnieniach Opowiadaczy, czyli byłych Zakładów Mięsnych w Gdańsku. Pokażemy też rzadkie zdjęcia i pocztówki związane z trasą naszego spaceru – zapowiadają Opowiadacze Historii Dolnego Miasta.
Organizatorzy polecają założenie wygodnego obuwia oraz zachęcają do przyjścia w jak największym gronie przyjaciół i znajomych – może to być jedyna okazja do zwiedzenia tych okolic z Opowiadaczami Historii Dolnego Miasta i Lokalnymi Przewodnikami i Przewodniczkami.

Dla osób, które przyniosą ze sobą na spotkanie stare zdjęcia Dolnego Miasta przygotowane są niespodzianki.

Aktywność Stowarzyszenia „Opowiadacze Historii Dolnego Miasta w Gdańsku” odbywa się w ramach współpracy z Urzędem Miejskim w Gdańsku na płaszczyźnie wspólnych działań rewitalizacyjnych.

Tytuł: Spacer po okolicach byłej Rzeźni Gdańskiej
Lokalizacja: Stągwie Mleczne, ul. Motławska 14, Gdańsk
Godzina rozpoczęcia: 12:00
Data: 2014-08-24