Muzeum Miasta Gdyni zaprasza na kuratorskie oprowadzanie po nowej wystawie „Narodziny Miasta”. W roli przewodnika wystąpi dyrektor muzeum – Jacek Friedrich.

Muzeum Miasta Gdyni
Zaproszenie Muzeum Miasta Gdyni:
Tożsamość miasta współkształtuje jego architektura. Tworząca ramy miejskiej egzystencji Gdynia powstawała gdy w światowej architekturze dokonywała się wielka przemiana. Widzialnym znakiem przemiany, jaką przyniósł architektoniczny MODERNIZM stała się gładka, przeszklona ściana, pomalowana na biało! Jasne, były więc mury gdyńskich urzędów, gdyńskich biurowców, gdyńskich kamienic, gdyńskich willi, gdyńskich bloków. Tak zrodził się mit „białej Gdyni”.

Gdynię zrodził MOZÓŁ tysięcy ludzi, którzy za sobą zostawiali dotychczasowe życie, by budować je na nowo. Stworzyli MIASTO, które stało się dumą ich samych i całego kraju. Miasto, które do dziś stanowi symbol sukcesu całego pokolenia Polaków żyjących między dwiema strasznymi wojnami.

Opowieść o tym, jak to wszystko się zaczęło chcielibyśmy zaprezentować poprzez wystawę Narodziny miasta. Gdyński modernizm w dwudziestoleciu międzywojennym.

Tytuł: Muzeum Miasta Gdyni – kuratorskie oprowadzanie
Lokalizacja: Muzeum Miasta Gdyni, Zawiszy Czarnego 1, Gdynia
Godzina rozpoczęcia: 18:00
Data: 2014-09-23
Godzina zakończenia: 19:00

Wystawa będzie czynna do 31 grudnia 2014 r.