Instytut Kultury Miejskiej, iBedeker i Ewa Czerwińska zapraszają na ostatni w roku szkolnym 2012/13 spacer z cyklu „Gdańskie Miniatury”. Jego bohaterkami będą kobiety sceny.

Lew LeomanW mijającym roku szkolnym wspólnie wędrowaliśmy szlakiem kobiet związanych z Gdańskiem. Poznaliśmy sławne gdańskie mieszczanki, kobiety Wolnego Miasta Gdańska, Solidarności, kobiety pióra i nauki, ale także tajemnicze niewiasty i panie o silnych charakterach. Cykl zakończy spacer, podczas którego zajrzymy za kulisy Teatru Wybrzeże i Akademii Muzycznej. Historyk Krzysztof Murawski opisał losy kobiet gdańskiej sceny – Tekli Glinieckiej, Zofii Mayr, Reginy Bielskiej, Elżbiety Goetel i Bogusławy Czosnowskiej, a licencjonowana przewodniczka Ewa Czerwińska podzieli się tymi opowieściami z uczestnikami i uczestniczkami spaceru.

Zapraszamy do wspólnego odkrywanie historii niezwykłych artystek związanych z Gdańskiem.

Spacer z przewodniczką:

termin: 06.06.2013 r. czwartek, 10.00, 11:30, 13:00
miejsce: Gdańsk, Główne Miasto
kategoria wiekowa: od VI klasy szkół podstawowych – szkoły ponadgimnazjalne
czas trwania: około 1,5 godziny
maksymalna liczba osób w grupie: 50
koszt: bezpłatne

Prosimy o zgłoszenia do dnia 29 maja (środa) z podaniem nazwy szkoły/ placówki kultury/grupy nieformalnej i ilości uczestników, wybranej godziny oraz nazwisk oraz telefonów kontaktowych osób, które 6 czerwca będą towarzyszyć grupie dzieci i młodzieży (na każde 15 osób przypada jeden opiekun), na adres e-mail [email protected]
Potwierdzenia zostaną przesłane drogą e-mailową do 31 maja (piątek).

Semestralny finał zabawy

Przedstawicieli wszystkich biorących udział w tym semestrze szkół zapraszamy na semestralny finał zabawy, który odbędzie się 13 czerwca (czwartek) o godzinie 11.00 w Instytucie Kultury Miejskiej w Gdańsku.
W związku z finałem zabawy, prosimy o wysyłanie odpowiedzi ze wszystkich w tym semestrze tras (trasa marcowa – „Kobiety pióra”, kwietniowa – „Kobiety nauki”, majowa – „Kobiety z charakterem”, czerwcowa – „Kobiety sceny”) do dnia 7 czerwca (piątek) poprzez formularze dostępne na stronie: www.ikm.gda.pl