Tytuł: Promocja książki Waldemara Nocnego
Lokalizacja: Czytelnia Główna WiMBP, Targ Rakowy 5/6, Gdańsk
Godzina rozpoczęcia: 16:00
Data: 2011-01-29

Waldemar Nocny urodził się w Gdańsku. Ukończył Uniwersytet Gdański, Wydział Humanistyczny. Pracował w administracji rządowej, samorządowej i oświacie. Jest autorem zbioru opowiadań Trzynasty kilometr oraz powieści (w dwóch tomach) Reguła trzech. Zapoczątkował cykl publikacji ukazujących się w serii „Dzielnice Gdańska”: Brzeźno, Nowy Port, Stogi, Wyspa Sobieszewska, Jelitkowo.

Do wkrótce

Miasto u ujścia Wisły, jego mieszkańcy, obser-watorzy i uczestnicy wydarzeń, które z zapartym tchem śledziła cała Europa. Okres realnego socjalizmu z jego ideologią, stylem rządzenia, dążeniem do podporządkowania jednostki państwu. To rzeczywistość, w której dwójka boha-terów, ludzi wrażliwych, chwilami włączających się w nurt protestu i rewolucji społecznej, próbuje znaleźć miejsce dla siebie, swojej miłości, aspiracji i marzeń.

Ostatecznie odrzucają oni anachroniczny system polityczny. Jednak jego obalenie nie daje wcale gwarancji, iż nie pojawi się kolejny. Przewrotnie, leciwy i poturbowany realny socjalizm odchodząc obiecuje, że jeszcze powróci w nowej aranżacji, pod innymi hasłami, być może czerpiąc z nowych źródeł ideologicznych.

Książka uczula czytelnika na ten problem i przestrzega przed nowymi niebezpieczeństwami.