Waldemar Malicki

Lions Club Gedania Gdańsk organizuje w poniedziałek, 13 grudnia o godz. 18.30, koncert charytatywny, z którego dochód będzie przeznaczony na rzecz dzieci z Zespołu Specjalnego Kształcenia Podstawowego i Gimnazjalnego w Gdańsku Oliwie. Gwiazda koncertu będzie Waldemar Malicki, który wystąpi z trójka artystów – Małgorzatą Krzyżanowicz, Anitą Rywalską-Sosnowską i Marcinem Pomykałą.

Waldemar Malicki

Jest jednym z najbardziej wszechstronnych pianistów polskich. Ukończył z wyróżnieniem Akademię Muzyczną w Gdańsku, po czym doskonalił swe umiejętności na seminariach mistrzowskich u Paula Badury-Skody w Wiedniu.

Koncertuje w Europie, obu Amerykach, Rosji i Japonii. Uprawia kameralistykę z najlepszymi polskimi skrzypkami i śpiewakami /Teresa Żylis-Gara, Stefania Toczyska, K.A.Kulka /.

Występował między innymi na festiwalach: Warszawska Jesień, Wratislavia Cantans, Łańcut, Festiwal Pendereckiego, Wakacyjny Festiwal Gwiazd w Międzyzdrojach. Na koncertach galowych wykonuje własny, autorski program, pełen muzycznego humoru i wirtuozostwa. Występował z nim dla instytucji kulturalnych i społecznych (Fundacja rodziny Buzków, fundacja „Crescendum est” A. Gudzowatego), a w czerwcu 2000 r. wystąpił w ramach dnia polskiego na wystawie EXPO w Hanowerze.

Nagrał 34 płyty z muzyką solową i kameralną, między innymi dla Polskich Nagrań, Poltonu i Dux /Polska/, Pavane /Belgia/, Accord, Adda /Francja/, Koch Records Schwann, Wergo /RFN/, Pony Canyon (Japonia). Prowadzi master classes w Skandynawii, obu Amerykach i Japonii.

Marcin Pomykała

Marcin Pomykała

Tenor. Edukację muzyczną rozpoczął w wieku 8 lat od nauki gry na fortepianie, a następnie na gitarze klasycznej w Państwowej Szkole Muzycznej w Tczewie. Ukończył Wydział Edukacji Muzycznej i Dyrygentury Chóralnej Akademii Bydgoskiej oraz Wydział Wokalno-Aktorski Akademii Muzycznej w Gdańsku w klasie śpiewu prof. P. Kusiewicza. Jego repertuar to dzieła operowe, kantatowo-oratoryjne, pieśniarskie i operetkowe. Występuje solowo, a także z trójmiejską formacją „Trzech Tenorów”. Od dwóch lat współpracuje z Waldemarem Malickim i jego Filharmonią Dowcipu, koncertując na terenie całego kraju oraz biorąc udział w nagraniach telewizyjnych. Kreacja Parysa- głównej postaci premierowego spektaklu „Pięknej Heleny” w szczecińskiej Operze na Zamku była jego debiutem na scenie operowej. Współpracuje z Filharmoniami: Świętokrzyską, Częstochowską, Kameralną Sopot, Sinfonia Baltica.

Anita Rywalska-Sosnowska

Anita Rywalska-Sosnowska

Sopran. W 2000 r. ukończyła Uniwersytet Warmińsko-Mazurski na Wydziale Wychowania Artystycznego. Jako członek zespołu rozrywkowego „Horpyna” w latach 1995-2000 uczestniczyła w wielu przedsięwzięciach artystycznych, między innymi na Festiwalu w Opolu, Sopot Festival w Operze Leśnej, w Krynicy Górskiej, w Teatrze „Stu” w Krakowie (Benefis Bogusława Kaczyńskiego), z zespołem nagrała też dwie płyty CD.

W 2006 r. ukończyła z wyróżnieniem Akademię Muzyczną im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku, w klasie śpiewu solowego prof. dr hab. W. Maliszewskiej.

W jej repertuarze znajdują się między innymi: pieśni F. Schuberta, R. Schumanna, F. Poulenca, N. Boulanger, L. Boulanger, utwory oratoryjno – kantatowe oraz partie operowe i operetkowe m.in.: Santuzzy w „Cavalleria Rusticana” P. Mascagniego, tytułowa partia w „Carmen” G. Bizeta, Catherine w operze „O Żonie Niemej” T. Kasserna (prapremiera światowa i nagranie CD i DVD), Księżnej w „Ptaszniku z Tyrolu” C. Zellera, etc. Artystka wykonuje i prawykonuje także utwory gdańskiego kompozytora młodej generacji Gedymina Grubby, które zarejestrowane zostały dla radia, TV i w postaci CD. Wzięła również udział w koncertach Wielkiej Mszy Papieskiej W. Mrozka (nagranie CD oraz DVD).

Ponadto uczestniczyła w nagraniach programów telewizyjnych pt: Waldemar Malicki: Wakacyjna Filharmonia Dowcipu, Swiąteczna Filharmonia Dowcipu oraz Sylwestrowa Filharmonia Dowcipu. Brała udział w oprawie muzycznej Gali Mistrzów Sportu 2008. Śpiewaczka uczestniczyła w licznych kursach wokalnych, prowadzonych przez wybitnych artystów, pedagogów śpiewu solowego, między innymi: Paula Esswooda, Salvatora Fisichellę, Ryszarda Karczykowskiego, Katię Ricciarelli, Jadwigę Rappe, Włodzimierza Zalewskiego. Oprócz tego doskonaliła swój warsztat wokalny pod kierunkem wybitnej rosyjskiej śpiewaczki Raissy Tschepcherenko w Niemczech.

Współpracuje z różnymi instytucjami muzycznymi w Polsce, a także z wybitnym pianistą Waldemarem Malickim w licznych koncertach z „Filharmonią Dowcipu” pod batutą B. Chmielarza, Fundacją Promocji Sztuki im. G. Fauré Gedymina Grubby oraz „Teatrem Otwartym” kierowanym przez Dariusza Wójcika w Gdańsku.

W 2009 roku rozpoczęła współpracę z Operą na Zamku w Szczecinie, gdzie zadebiutowała partią Heleny w operetce J. Offenbacha pt. Piękna Helena. Artystkę można było również zobaczyć w Weselu Figara W. A. Mozarta pod batutą Piotra Deptucha, gdzie kreowała postać Hrabiny. Wcieliła się także w postać Sylwii w operetce Księżniczka Czardasza E. Kalmana pod batutą Warcisława Kunca. Ostatnio brała udział na Festiwalu w Opolu, wykonując utwory z Kabaretu Starszych Panów m.in. Przeklnij mnie. Artystka występuje w cyklicznym programie rozrywkowym TVP2 pt. Laskowik&Malicki.

Małgorzata Krzyżanowicz

Małgorzata Krzyżanowicz

Wiolonczelistka, absolwentka Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie

Relacja z koncertu