Zapraszamy na Wielkie Święto Podróżujących Rodzin! Wyruszamy! TRÓJMIASTO ŚWIAT KOSMOS! Hakuna Matata! Nie martw się! Pakuj się i jedź!

III edycja Rodzinnego Festiwalu Podróżniczego Hakuna Matata jest planowana na 17 i 18 lutego 2024 roku. 17 lutego spotkamy się w przepięknym miejscu – w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej im. Fryderyka Chopina w Gdańsku. W niedzielę, 18 lutego 2024 roku zapraszamy na zwiedzanie muzeów i gry miejskie w terenie. Edycja już otrzymała Honorowy Patronat Marszałka Województwa Pomorskiego, Pana Mieczysława Struka, Pani Prezydent Aleksandry Dulkiewicz oraz Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku. W wydarzeniu będzie mogło uczestniczyć 1500 osób.

Hakuna Matata – Rodzinny Festiwal Podróżniczy to spotkanie, podczas którego podróżujące rodziny dzielą się ze zgromadzoną publicznością swoimi cennymi doświadczeniami z rodzinnych wojaży i wypraw. Podstawowe hasła Festiwalu to inspiracja, motywacja i Hakuna Matata, czyli nie martw się! Pakuj się i jedź! Wydarzenie kierowane jest do WSZYSTKICH RODZIN, które pragną zainspirować się na kolejne podróże z dziećmi oraz tych, które jeszcze takiej przygody nie rozpoczęły. A mowa jest zarówno o podróżach dalekich oraz tych zupełnie bliskich. Podróżach autem, kamperem, samolotem, pociągiem, a także drogą morską, czyli jachtem. Festiwal zrodził się z pasji, z miłości do podróżowania, kreowania nowej rzeczywistości.

Celem wydarzenia jest popularyzowanie rodzinnego podróżowania i wzajemne inspirowanie się do takiej aktywności, zacieśniającej więzy rodzinne.

Wydarzenie potrwa dwa dni, 17-18 lutego 2024 roku. Pierwszego dnia odbędzie się część główna, czyli wystąpienie 10 prelegentów, 10 podróżujących rodzin. Całość potrwa od godziny 10.00 do 18.00 w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej. Prelekcje będą okraszone warsztatami dla dzieci i dorosłych, stoiskami prezentującymi regiony takie jak: Żuławy, Kaszuby, stoiskami z odzieżą outdorową, literaturą i biżuterią podróżniczą oraz innymi. Pragniemy, aby goście wyszli z Festiwalu zainspirowani i mocno zmotywowani do rodzinnej podróży. W Filharmonii powstanie plac zabaw dla dzieci. Chcemy dostarczyć naszym gościom jak najlepsze doświadczenie i wzbudzić w nich pozytywne emocje tak, by na długo zapamiętali i wydarzenie, i jego partnerów oraz media jemu towarzyszące. Drugi dzień będzie wypełniony grami terenowymi, zwiedzaniem Gdańska oraz muzeów Gdańska, Gdyni i Sopotu. Do współpracy zaproszone są instytucje kultury, zaprzyjaźnione księgarnie i twórcy książeczek o podróżach.

W programie:

– 10 prelekcji, 10 inspirujących powieści o rodzinnym podróżowaniu
– warsztaty podróżnicze dla dzieci i dorosłych
– inspirująca literatura podróżnicza
– wspaniali goście
– wystawa zdjęć
– mini plac zabaw
– zwiedzanie muzeów Gdańska, Gdyni i Sopotu
– niespodzianki, konkursy, nagrody

Wydarzenie jest biletowane. Już wkrótce ruszy ich sprzedaż.

Szczegóły wydarzenia, pełen program na stronie: www.festiwalhakunamatata.pl

oraz na stronie naszego Fb: www.facebook.com/HakunaMatataRodzinnyFestiwalPodrozniczy

Wśród partnerów są m.in.: Polska Żegluga Bałtycka Polferries, Pomorska Regionalna Organizacja Turystyczna, szkoła języka hiszpańskiego LaMancha, Archispace.

Patronat medialny: Radio Gdańsk, magazyn Prestiż, iBedeker, FmilyTime.

Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do zmian w programie. Odpowiedzialni za dzieci na wydarzeniu są ich rodzice/opiekunowie.

Będzie nam bardzo miło, jeśli wraz z nami wyruszycie w tą piękną podróż.

TRÓJMIASTO ŚWIAT KOSMOS! Zdobywamy!

Hakuna Matata! Do zobaczenia!