W wakacje w gdyńskim Centrum Nauki EXPERYMENT (Pomorski Park Naukowo-Technologiczny) czeka nie tylko ponad 50 stanowisk doświadczalnych dla małych i dużych odkrywców. Centrum zaprasza także na interaktywne środy oraz fascynujące pokazy w weekendy.

Komunikat Rzecznika Prasowego UM Gdynia:

W niezwykłej pracowni doświadczalnej, jaką jest EXPERYMENT, można dać się zamknąć w ogromnej bańce mydlanej, a także sprawdzić, czy ma się wystarczającą energię, by zapalić żarówkę. Edukatorzy sprawią, że ciało ochotnika zniknie i tylko głowa zostanie podana na tacy zdumionej rodzinie lub znajomym. Można też wymienić się połową twarzy z drugą osobą. Na gości czeka również niezwykła wystawa „Kalejdoskop – Przewrotne OKO”, odkrywająca tajemnice optyki.

W każdą wakacyjną środę po godz. 16.00 centrum zaprasza dodatkowo na interaktywne spotkania, podczas których będzie można spróbować swoich sił w chemii, fizyce, a także stworzyć niesamowite rzeczy z prostych materiałów.

Program spotkań w lipcu:

– 4 lipca – Przewrotne OKO – sprawdź swoją wiedzę z zakresu optyki;
– 11 lipca – Zmysłowy Zawrót Głowy – czy znasz swoje zmysły;
– 18 lipca – Podróż do krainy owadów – ciekawe życie insektów;
– 25 lipca – Coś z niczego – kreatywny recykling.

W weekendy goście będą mogli zobaczyć następujące pokazy:

7-8 lipca – Kto się boi pająków?;
– 14-15 lipca – Fizyczno-chemiczne pokazy magiczne;
– 21-22 lipca – Fascynujące origami;
– 28-29 lipca – Coś z niczego – kreatywny recykling.

Wszystkie pokazy i spotkania w ramach biletu wstępu do Centrum Nauki EXPERYMENT. Szczegóły pojawiać się będą na stronie internetowej.

Centrum Nauki EXPERYMENT informuje, że w okresie wakacyjnym liczba gości wzrasta, dlatego może się zdarzyć, że w przypadku osiągnięcia dopuszczalnej liczby odwiedzających, kolejne osoby zostaną poproszone o oczekiwanie na wejście.