Muzeum Emigracji w Gdyni zaprasza do udziału w edukacyjnej grze „Detektyw w muzeum”, która pozwoli zwiedzić gdyńskie muzea w klimacie zagadkowego śledztwa. Ta wakacyjna gra to propozycja kierowana do rodzin i młodzieży, pozostaje ona jednak otwarta dla wszystkich, którzy pragną wygrać atrakcyjne nagrody, podążając śladami tajemniczego emigranta.

Komunikat prasowy:

Uczestnicy gry, w roli detektywów, mają za zadanie odwiedzić 7 muzeów w Gdyni i w każdym z nich odnaleźć eksponaty związane z tematyką podróżniczą. Na ich podstawie będą mogli rozszyfrować zagadki związane z przeszłością starego, zasłużonego emigranta, który w niewyjaśnionych okolicznościach stracił pamięć. Rozwiązaniem wszystkich łamigłówek będzie sekretne słowo, które przywróci na stałe pamięć podróżnikowi i zakończy powodzeniem nasze dochodzenie.

Detektywi mogą elastycznie prowadzić śledztwo według najlepszych ze znanych sobie metod – scenariusz gry pozwala odwiedzać muzea w dowolnej kolejności. Na najwytrwalszych śledczych czekają 1o września b.r. atrakcyjne nagrody, a dla wszystkich uczestników gry przewidziane są specjalne bilety do gdyńskich muzeów w zniżkowej cenie.

Zapraszamy na stronę Muzeum Emigracji by zapoznać się z regulaminem gry i pobrać kartę zgłoszeniową.

Partnerzy: Statek-muzeum „Dar Pomorza”, Muzeum Miasta Gdyni – siedziba główna i „Domek Abrahama”, Gdyńskie Muzeum Motoryzacji, Okręt-muzeum ORP „Błyskawica”, Muzeum Marynarki Wojennej w Gdyni, Domek Żeromskiego w Orłowie

Tytuł: Edukacyjna gra miejska „Detektyw w muzeum”
Lokalizacja: Gdynia
Data rozpoczęcia: 2012-07-04
Data zakończenia: 2012-08-31