Gdańska Galeria Güntera Grassa  zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu „Poezja Tysiąclecia”, tym razem z Barbarą Piórkowską. Podczas wieczoru usłyszymy wiersze z jej najnowszego (jeszcze niewydanego) tomu pt. „Syberia”. Rozmowę poprowadzi Andrzej Fac.

Barbara Piórkowska„Syberia” to roboczy tytuł najnowszego tomu poetyckiego Barbary Piórkowskiej. Publikacja zbioru jest planowana na wiosnę 2016 roku. Oprócz tematów dobrze znanych, takich jak kobiecość czy relacje w związkach, autorka w nowych utworach wkracza w obszary zarezerwowane dotychczas dla swojej prozy. Tak więc w „syberyjskich” tekstach docierać będziemy do traumy przodków i spróbujemy ją poetycko dostrzec, oczyścić, przetworzyć, unieszkodliwić.

Autorka przeczyta także kultowe wiersze z „Internationala” oraz opowie o rozrachunku z przeszłością w ostatniej książce „Utkanki”.

Barbara Piórkowska – pisarka, poetka, krytyczka literacka, performerka. Nauczycielka w pracowni kreacji literackich i blogów w Pałacu Młodzieży w Gdańsku, trenerka warsztatów twórczego pisania m.in. na ogólnopolskim festiwalu rozwojowym dla kobiet Progressteron. Współtwórczyni projektów pisarskich dla grup seniorów oraz edukacyjnych przedsięwzięć związanych z literaturą przeznaczonych dla dorosłych, dzieci i młodzieży. Autorka powieści „Szklanka na pająki” (2010) i prozy „Utkanki” (2014), trzech tomów poetyckich, w tym ostatniego pt. „International” (2012), audiobooka poetyckiego, tekstów do piosenek (płyta „Piórko” Natalii Grzebały); współtwórczyni spektakli poetyckich. Nominowana do Nagrody Miasta Gdańska w Dziedzinie Kultury „Splendor Gedanensis” za rok 2010. Laureatka Nagrody Gdańskich Bibliotekarzy „Pro Libro Legendo” za rok 2010.
Strona pisarki na FB:
https://www.facebook.com/pages/Barbara-Piórkowska-pisarka/315937648463298
Strona pracowni:
https://www.facebook.com/PracowniaKreacjiLiterackich?fref=ts

Spotkanie z Barbarą Piórkowską odbywa się w ramach cyklu „Poezja Tysiąclecia” organizowanego we współpracy z Oficyną Wydawniczą Tysiąclecia. Jego celem jak pokazanie różnorodnego charakteru twórczości poetów związanych z wydawnictwem oraz zaprezentowanie sylwetek samych autorów od nieco innej, bardziej prywatnej strony.

Oficyna Wydawnicza Tysiąclecia istnieje od 2011 roku. Publikuje książki poetyckie. Dotychczas ukazało się siedem tomików. Wśród autorów współpracujących z wydawnictwem znaleźli się: Alicja Knop, Andrzej Mestwin, Ewa Miłek, Aleksandra M. Perzyńska, Barbara Piórkowska, Patryk Zimny.
Strona wydawnictwa na FB:
https://www.facebook.com/pages/Oficyna-Wydawnicza-Tysiąclecia/153079528128306?fref=ts

Spotkanie odbędzie się 17 września o godz. 18.00 w Gdańskiej Galerii Güntera Grassa przy ul. Szerokiej.