Miasto Gdańsk, Fundacja Gdańska, iBedeker, sponsor główny Energa oraz pozostali współorganizatorzy zapraszają na spacery rodzinne „Tropem uczonych”.

spacery rodzinne po Gdańsku

Rodzinne spacery z licencjonowanym przewodnikiem miejskim i znawcą Gdańska – Aleksandrem Masłowskim, wpisują się w obchody „Urodzin Jana Heweliusza i Święta Gdańskiej Nauki„. Dotychczas z tej okazji zapraszaliśmy Państwa do uczestnictwa w spacerach „Śladami Jana Heweliusza” – tym razem proponujemy spacery tropem również innych uczonych.

Kiedy pomyślimy o sławnych gdańskich uczonych, od razu przychodzą nam do głowy Heweliusz i Fahrenheit. I słusznie, bowiem ci dwaj panowie, niezależnie od tego jak mało jeden z nich miał wspólnego z Gdańskiem, dołożyli do światowej nauki cegiełki, na których po części wspiera się do dziś. Historia wybitnych umysłów, które los w taki czy inny sposób związał z Gdańskiem jest jednak znacznie bogatsza. Nasze Miasto nigdy nie osiągnęło wprawdzie rangi ośrodka naukowego porównywalnego z Londynem, czy Paryżem, możemy jednak być dumni z przedstawicieli różnych dziedzin, którzy swoją pracą i pasją przyczynili się do powiększenia stanu wiedzy ludzkości na temat świata i zjawisk w nim zachodzących. Tym właśnie ludziom, w znakomitej większości amatorom, poświęcone będą spacery.

Trzy spacery odbędą się 18 stycznia, a rozpoczynać się będą u stóp króla Jana III Sobieskiego, na Targu Drzewnym, o pełnych godzinach: 13, 14 i 15.
Udział  w wędrówkach jest bezpłatny. Zapraszamy:)