Gdańska Organizacja Turystyczna zainauguruje w najbliższą sobotę (3 października o godz. 12.15) nowy szlak turystyczny, którego bohaterem będzie mały lew. Najlepszym miejscem na start projektu jest oczywiście gdańskie ZOO…
gdańskie lwiątka
Podczas sobotniego spotkania zostaną zaprezentowane figurki małych lewków, z których każdy przyjmie inną pozę, a swoim wyglądem będzie nawiązywał do miejsca, w którym stanie. Z czasem te sympatyczne zwierzątka pojawią się przy najbardziej znanych gdańskich lokalizacjach i dzięki specjalnej aplikacji mobilnej opowiedzą historie związane z Gdańskiem.
Każda figurka będzie mierzyć około 50 cm i zostanie wykonana z brązu. Pierwszy z nich stanie właśnie w ZOO, a podczas prezentacji  zostanie ogłoszony konkurs z nagrodami – każdy chętny będzie mógł wskazać imię dla lewka.
Więcej o projekcie:
Gdańska Organizacja Turystyczna zaprasza w sobotę 3 października do gdańskiego ZOO na godz. 12.15. Prezentacja odbędzie się tuż przy wejściu głównym do ogrodu (między „wybiegiem” słoni, a basenem fok). Po prezentacji projektu goście zostaną zaproszeni do lwiarni na „małą niespodziankę” –warto mieć ze sobą kamery i aparaty fotograficzne. Będzie się działo!