Fundacja Karrenwall wydała kolejny fascynujący album – to „Widok Gdańska z Góry Biskupiej 1855-1970”. Publikacja powstała dzięki zaangażowaniu Jerzego W. Wołodźko i finansowemu wsparciu Miasta Gdańsk.

Widok Gdańska z Góry Biskupiej

Od prawej: Jerzy W. Wołodźko, Sławomir Kościelak

Pierwsze, promocyjne spotkanie, miało miejsce w Ratuszu Staromiejskim. O tym, jak powstawał album i skąd nazwa „Biskupia Górka” opowiadali: Jerzy W. Wołodźko, Sławomir Kościelak i Arkadiusz Staniszewski.

Ciekawostką publikacji jest udostępnienie pobrania 55 dużych zdjęć (do użytku własnego) ze strony www.biskupia-gdansk.eu dla wszystkich nabywców albumu (do albumu jest dołączony numerowany kupon pozwalający na zalogowanie się na stronie i personalizację pobrania).

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=9ah6skqSA48[/youtube]

Albumy dotychczas wydane przez Fundację Karrenwall:

Rudolf Th. Kuhn – fotograf krajobrazu, miasta i morza
Ruiny – fotografie Wiesława Gruszkowskiego

konkurs_1Tuż przed promocją na iBedekerze było opublikowane konkursowe zdjęcie. Należało podać rok wykonania zdjęcia i wytłumaczyć swoją potrzebę otrzymania albumu w prezencie. Konkurs wygrał Rafał Bobrowski, który podczas spotkania autorskiego odebrał nagrodę. Jego odpowiedź brzmiała:

Według moich obliczeń, jest to zdjęcie z roku 1904. A moim skromnym zdaniem nic tak nie poprawia perspektywy patrzenia na otaczający świat oraz na nasze niepowtarzalne, przynajmniej na tym świecie, życie, jak wdrapanie się na jakąś górkę i spojrzenie z pewnym dystansem z jej wysokości. W związku z tym jak najczęściej próbuję zdobywać szczyty wszelkich okolicznych wzniesień, jak Góra Gradowa, Cygańska czy szubieniczna. Jedynie z Biskupią Górką mam problem, gdyż z uwagi na urzędujących tam aktualnie rezydentów, jest dla mnie niedostępna. Dlatego właśnie przydałby mi się ten wydany właśnie album, dzięki któremu mógłbym nawet w jesienno-zimowe wieczory, w ciepłym zaciszu domowym spoglądać z góry na panoramę mojego ukochanego miasta.

Rafał Bobrowski odbiera nagrodę

Rafał Bobrowski odbiera nagrodę