Prace przy budowie tunelu pod Martwą Wisłą idą pełną parą. Zasadnicza część prac odbywa się po północnej stronie rzeki.

14 października 2011 r. odbyła się uroczystość podpisania umowy na budowę tunelu pod Martwą Wisłą. Trzy dni później obiecywałam regularne relacje z palcu budowy. Obietnicy nie dotrzymałam…

Bursztynowa retrospekcja

Tworzenie Pamiętnika Budowy Stadionu nie zakończyło się dla mnie w momencie oddania obiektu do użytku. Planowałam wydanie płyty dvd, podsumowującej moją ponad trzyletnią pracę. Okazało się to na tyle pracochłonne, że na relacjonowanie postępów prac na budowie tunelu po prostu brakowało mi czasu. Podczas Euro 2012 płyta wreszcie ukazała się. Jest w sprzedaży w sklepach z pamiątkami – Szafa Gdańska przy ul. Garbary w Gdańsku oraz Miasto Neptuna przy ul. Wartkiej 4. Wkrótce będzie również dostępna w sklepiku Dworu Artusa, w którym do 30 września można oglądać wystawę „Pamiętnik Budowy Stadionu trudem ludzi pisany”. Cena płyty wynosi 13 PLN. Planuję również uruchomienie sprzedaży wysyłkowej (cena 10 zł plus koszty przesyłki).
Budowa stadionu jest więc już i dla mnie zamknięta…

Czas na tunel

Na budowie tunelu będę się pojawiała raz lub dwa razy w miesiącu, zależnie od rodzaju prowadzonych prac. Dzisiaj zapraszam do relacji, podczas której usiłowałam się odnaleźć na nowej budowie. Moim przewodnikiem był inżynier budowy – Piotr Czech.

Dziękuję Prezesowi Gdańskich Inwestycji Komunalnych za umożliwienie mi wizyt na budowie tunelu;)

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=9aylCdhBbYs[/youtube]

Uroczystość podpisania umowy na budowę tunelu

Przekazanie placu budowy