Spółka Gdańskie Inwestycje Komunalne zaprasza na dzień otwarty Tunelu Pod Martwą Wisłą.

Tunel pod Martwą Wisłą

Zaproszenie Spółki GIK.

1. Godz. 10.00 – Otwarcie terenu budowy i początek zwiedzania.

Wejście na teren budowy od strony Węzła Marynarki Polskiej zgodnie z oznaczeniami na rondzie. Służby techniczne pomogą Państwu w dojściu do terenu budowy. Zwiedzamy jedną z wydrążonych rur Tunelu pod Martwą Wisłą. UWAGA – ze względu na toczące się prace i względy bezpieczeństwa ruch będzie odbywał się tylko w jedną stronę. W tunelu nie zawracamy!
Po wyjściu z tunelu na Węźle ku Ujściu, podstawione autobusy, odwiozą Państwa do centrum Gdańska, w okolice Dworca Głównego. Sugerujemy przyjazd na dzień otwarty środkami komunikacji zbiorowej. A jak dojechać w okolice Letnicy? Podstawowym środkiem dojazdu będą tramwaje linii 10 na trasie z Siedlec przez Dworzec Główny do Nowego Portu, które w tym dniu kursują co 20 minut. Dodatkowo w tym dniu w godz. 09:30-15:30 zostanie uruchomiona linia tramwajowa nr 7 na trasie z Łostowic przez Chełm i Dworzec Główny do Nowego Portu. Linia 7 będzie funkcjonować co 10 minut.

Również specjalnie w tym dniu zostanie uruchomiona linia autobusowa nr 158 na trasie z Wrzeszcza PKP przez Zaspę, „Drogą Zieloną” przez Letnicę do Nowego Portu. Autobusy linii 158 pojadą w godz. 09:30-15:30 z częstotliwością co 10 minut. Na wszystkich liniach obowiązuje taryfa zwykła.

Prosimy o ubranie wygodnego obuwia, zabranie ciepłej odzieży i racjonalne obliczenie własnych możliwości i sił. Spacer tunelem, to ponad 1,5 km pieszo, w budowlanych warunkach.

2. Godz. 12.00 – Spacer tunelem z Prezydentem Gdańska Pawłem Adamowiczem
3. Godz. 14.00 – Ostatni goście mogą wejść na teren budowy. Zakończenie dnia otwartego.

Zapewniamy:

1. Niezapomniane i unikalne wrażenia
2. Zdobycie wiedzy inżynierskiej o pierwszym tego typu tunelu w Polsce
3. Jedyna okazja przejścia suchą stopą, 35 metrów, pod dnem Martwej Wisły
4. Drobne upominki i darmowy poczęstunek

Lektura uzupełniająca:

Podpisanie umowy
Tunel pod Martwą Wisłą – początek wiercenia

Tytuł: Dzień otwarty budowy Tunelu Pod Martwą Wisłą
Lokalizacja: ul. Marynarki Polskiej, Gdańsk, Polska
Godzina rozpoczęcia: 10:00
Data: 2014-10-19
Godzina zakończenia: 14:00