Szkoła Podstawowa nr 4 w Gdańsku ma już 70 lat. W piątek, 22 maja 2015 r., na terenie szkoły odbyła się jubileuszowa uroczystość. 

Szkoła Podstawowa nr 4Miałam wielką przyjemność uczestniczyć w urodzinach szkoły, chociaż zbliżałam się do budynku z pewną rezerwą. Przyzwyczajona do przedłużających się wszelkich uroczystości jubileuszowych, obmyślałam plan szybszej ewakuacji:) Tymczasem…. uroczystość trwała zaledwie godzinę. Dyrektor szkoły Monika Waszak mówiła o łączeniu przeszłości z teraźniejszością i podziękowała poprzednim dyrektorom.


Oficjalni goście streszczali się w swoich wypowiedziach, a to przecież rzadkość:)). Zastępca prezydenta Piotr Kowalczuk, w towarzystwie radnego Marka Bumblisa, wręczył dyrektor szkoły Medal Prezydenta Miasta. Warto podkreślić, że wyróżnienie zostało dedykowane całej społeczności szkolnej.
Z życzeniami pojawili się dyrektorzy zaprzyjaźnionych szkół – były kwiaty, prezenty i uściski, a prowadzący uroczystość Krzysztof Murawski sprawnie moderował jej przebieg.

Krótko o historii szkoły:

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=RqL-EKDUtXM[/youtube]

Program artystyczny, wykonany przez dzieci ze szkoły był zwięzły, wartki i przede wszystkim bardzo zajmujący. Opowiedziana została cała długa historia szkoły, która jako druga powstała w Gdańsku po wojennej zawierusze. Poważna narracja, przeplatana ze swego rodzaju skeczem, tańcem i piosenką – nie pozwalały na nudę. Na zakończenie oficjalnej uroczystości wszyscy uczestnicy otrzymali egzemplarze szkolnej gazetki „Szkolne Fakty Po Raz 4”, wydanej dzięki wsparciu Dziennika Bałtyckiego.

Relacja z jubileuszu:

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=3oSh0Lprm-Q[/youtube]

Szkoły z duszą:
II Liceum Ogólnokształcące
Gdańskie Szkoły Autonomiczne