Miasto Gdańsk, Fundacja Gdańska i portal iBedeker, z okazji Święta Miasta Gdańska, zapraszają na rodzinne spacery z licencjonowanymi przewodnikami miejskimi – Aleksandrem Masłowskim i Łukaszem Darskim.

Święto Miasta GdańskaW sobotę, 23 maja, zapraszam Państwa na Most Zielony, z którego Aleksander Masłowski zabierze nas na spacer ulicą Szafarnia ku Ołowiance. Dawka solidnej wiedzy jest gwarantowana, co na pewno potwierdzą uczestnicy spaceru śladami gdańskich zabytków techniki, który się odbył w listopadzie 2011 r.
Krótkie, bo zaledwie godzinne wędrówki z Aleksandrem Masłowskim będą się zaczynały o godz. 12:00, 13:15 i 14:30. – Czy spacery będą identyczne?
– Nigdy nie są takie same, chociaż oczywiście bardzo zbliżone – odpowiada cicerone.

Niedziela, 24 maja, to spotkanie z… lwami. W ten jakże gdański temat wprowadzi nas licencjonowany przewodnik Łukasz Darski, czyli Dziarski Przewodnik:) Spacery będą się rozpoczynały podobnie jak w sobotę, o godz.godz. 12:00, 13:15 i 14:30, ale na Targu Węglowym, pod Teatrem Wybrzeże/Zbrojownią. Jak będą wyglądały? Nie mam pojęcia – Łukasz jest nieprzewidywalny:) Jedno jest pewne – warto mieć ze sobą LORNETKĘ. I koniecznie proszę przyjść z dziećmi:)

 

Do zobaczenia podczas Święta Miasta Gdańska – Ewa Kowalska:)